Monster Tulpar T7 21.9 "kod 43" hatası

mustafa31232

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16GB (2x8GB) DDR5 4800MHz
SSD veya HDD modeli
512GB SAMSUNG PM9B1 M.2 SSD PCIe 4.0 x4
Ekran kartı
RTX3070ti mobile
İşlemci
İ7 12700h
Windows 11'de error log kayıtlarında 21.03.2024, 12.04.2024, 28.04.2024 ve üç kez tekrar edecek şekilde 06.05.2024 tarihlerinde Kernel Power hatası alıyorum. RTX 3070 Ti ekran kartıma aygıt yöneticisinde ünlem işareti var ve kod43 hatası alıyorum.
Çok büyük ihtimalle donanımsal arıza yaşıyorum.
Laptop ekran kartı bu ve komponent, chipset, VRAM, Power unit vs. Ekran kartının hangi parçasında hata vardır?
Not bilgisayarım Monster Tulpar T7 21.9 ve ekran kartım tamamen bozuk görüntü vermeye başladı.

8a36e0bf-01c6-4bed-a26e-239c9dc5f465-ANK-00000-Ekran.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizzat ekran kartının kendi çipi sorunlu gibi. DDU ile driver kaldırıp son sürüme güncellemeyi deneyin. Eğer sorun devam ederse teknik servisten destek almanız gerekecek gibi.

Bizzat ekran kartının kendi çipi sorunlu gibi. DDU ile driver kaldırıp son sürüme güncellemeyi deneyin. Eğer sorun devam ederse teknik servisten destek almanız gerekecek gibi.
Açıkçası ddu denemeden direkt servise verdim ve chipset arızası ise chipset değişimi yapacaklarını söylediler. Lakin değiştirilemez parça olursa anakart değişim ücreti isteyecekler ve bu bilgisayarı çalışıp alan bir öğrenci olarak anakart değişim ücretini karşılayamam :(

Açıkçası DDU denemeden direkt servise verdim ve chipset arızası ise chipset değişimi yapacaklarını söylediler. Lakin değiştirilemez parça olursa anakart değişim ücreti isteyecekler ve bu bilgisayarı çalışıp alan bir öğrenci olarak anakart değişim ücretini karşılayamam :(

Cihazın garantisi yoksa zaten çip değişimi için bir ücret isteyecekler sizden. Ayrıca yetkili servis ise çip değişimi yapmıyorlar direk anakart değişimi yapıyorlar diye biliyorum. Size ne diyecekler ve ne fiyat verecekler bekleyip görelim bakalım.

Cihazın garantisi yoksa zaten çip değişimi için bir ücret isteyecekler sizden. Ayrıca yetkili servis ise çip değişimi yapmıyorlar direk anakart değişimi yapıyorlar diye biliyorum. Size ne diyecekler ve ne fiyat verecekler bekleyip görelim bakalım.
Açıkçası çip ve VRAM değişimi hakkında soru sorduğumda bana parça değişimi yaptıklarını ve chipset değişiminin VRAM değişiminden daha basit olduğunu falan söylemişlerdi. Ekstra olarak tahmini fiyat söylemişlerdi ve o fiyat aralığında olursa (1000-5000 arası dediler) karşılayabilirim.

Yani kısacası direkt anakart onarım kısmına gönderip oradan çıkacak olan sonucu bekliyoruz 🥲

Yeni konular

Geri
Yukarı