Moto GP Almanya

Makaleler
12
Daha fazla  
Almanya'nın Sachsenring pistindeki yarışı dominant bir zaferle kazanan Fabio Quartararo oldu. Marq Marquez'in üst üstte 8 galibiyetinden sonra ilk kez farklı bir pilot burada kazandı.

Fabio Quartararo yarışın başında liderliği aldıktan sonra bir daha arkasına bakmadan rahat bir galibiyet aldı.

Pecco Baigaina ve Joan Mir ön bölümde kaza yapıp yarış dışı kaldılar.

Pecco Baigaina belki de Quartararo seviyesinde giden tek pilot ama o da yarışı bitiremiyor çok istikrarsız.

Podyumun diğer isimleri Pramac Ducati'den Joan Zarco ve Fabrika Ducatisi Jack Miller idi.

Jack Miller uzun tur cezasına rağmen 3. olarak podyuma çıktı. Son bölümde Aleix Espargaro'nun hatasını iyi değerlendirdi.

Son yarışların en istikrarlı ve formda sürücüsü Ducati tarafında Joan Zarco. Bugün yine çok iyiydi.

Aleix Espargaro 3. sırada götürüyordu. Son yarıştaki korkunç hatasının ardından bugün de son bölümde ilk virajda frenajı kaçırınca Miller'a geçildi ve yarışı 4. sırada noktaladı.
Takım arkadaşı Vinales'te Aprilla ile en iyi yarışını çıkarıyordu, 4. sıradayken holeshot sorunu yüzünden yarış dışı kaldı.

Son haftaların en formda isimlerinden biri hiç şüphesiz Luca Marini. Son 7 yarıştır ilk 10 bitiyor. İki yarıştır üst üstte 6. olmuştu. Bu haftada 5. oldu.

Jorge Martin de son yarışlarda daha istikrarlı bugün 6. oldu.

Greisini'den Eneo Bastiani ise 17. sıradan başladığı yarışı 10. sırada noktaladı.

Raul Fernandez de geçen hafta ilk puanlarını almıştı, bugün 12. olarak bir kez daha puan aldı.

Alex Rins ve Marq Marquez sakatlıklarından dolayı yarışamadılar.

Bu yarışta tam 6 sürücü yarış dışı kaldı. 40 yıl aradan sonra ilk kez hiçbir Honda sürücüsü yarıştan puan alamadı.

1) Fabio Quartararo
2) Joan Zarco
3) Jack Miller
4) Aleix Espargaro
5) Luca Marini
6) Jorge Martin
7) Brad Binder
8) Di Gianantonio
9) Miguel Olivera
10) Enea Bastianini
11) Marco Bezzechi
12) Raul Fernandez
13) Franco Morbidelli
14) Andrea Dovizoso
15) Remy Gardner
16) Stefan Bradl

Son düzenleyen: Moderatör:
20220619_183001.jpg

Puan durumu bu da.

MotoGP'ye merak mı saldınız? Sadece Formula'da görüyordum sizi.
Ben çok uzun yıllardır Moto GP izliyorum ki zaten.

Rossi döneminden beri izlerim F1 kadar her yarışı izlemiyordum son senelerde. Özellikle Rossi prime dönemlerinin. Rossi'nin Casey Stoner, Jorge Lorenzo ve Marc Marquez ile şampiyonluk sezonlarını çok izledim. Geçen seneden beri tekrar takip ediyorum. Bu sene yine takip ediyorum. Ara sıra yarış kaçıyorum ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı