Mouse Hertz farkı

Murat Salmanow

Centipat
Arkadaşlar başlamadan söyleyeyim konuyla ilgili fikri olmayanlar yorum atmasın bazı yerlerde gördüm
Anlamazsın farkı falan filan, arkadaşlar milisaniyeler bile anlaşılıyor rekabet oyunlarında.

Şimdi benim monitörüm 165Hz fakat farem 125Hz böyle oyunlarda pek akıcı hissetmiyorum mesela.
CS:GO'da takılmalar oluyor ama mikro mesela direk adama flick atamıyorum vs fakat CS:GO'da sağ sol yaparken.
Mikro takılmaları hissediyorum ama oyunda +left komutunu girince tamamen akıcı bir görsel sağlıyor bana.
Aynı yavaşlıkta mouse ile yapınca böyle kasma hissiyatı veriyor ve mantıken teoride mouse saniyede 125 kere
Veri iletiyor ise, monitör saniyede 165 kere görüntü sağlıyor ise mouse geriden gözükecektir çünkü monitörün hızından düşük.
Adamları vurmamı biraz zorlaştıracaktır yüksek ihtimal teorikte, başka bir mouse vardı evde eski bir Razer çöpe atmadan önce baktım çalışıyor mu vs diye.
Orta tekerleği çalışmıyor ve kablosunda temassızlık var diye çöpe atmıştım fakat atmadan önce bayağı akıcı geliyordu.
Acaba plesibo etkisi mi yoksa cidden mouse Hertz'i ile alakalı mı mesela eski klavyemde böyle yazı yazarken takılmalar hissediyordum.
Ama biraz eskiydi ışıklıydı şimdi bin Hertz'e geçtim yok gibime geliyor, plesibo etkisi olabilir mi cidden yoksa fark yaratıyorlar mı?

Bir Razer mouse sipariş ettim bin Hertz'lik gelince güncelleme yapacağım hissiyatla alakalı, herkese iyi sosyaller.

Arkadaşlar 1000Hz lik mouseyi aldım sizlere nasıl bir fark yarattığını anlatayım.

Arkadaşlar öncelikler 125Hz ile 1000Hz arasındaki farkı direk ayardan değiştirince anlıyorsunuz sensivity farkı gibi oluyor 1000Hz'e aldığınız zaman daha yavaşlıyor ve daha smooth gözüküyor 125Hz'e aldığınızda daha hızlı oluyor.

Oyunda olan kasma hissiyatım tamamen gitti daha hızlı adamları vurabiliyorum, ve bunny yaparken daha çok hızlanıyorum çok fark yarattı sizlerede tavsiyem daha yüksek Hertzi olan mouselar klavyelere geçiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı