Mousepad kullanımı önemli mi?

Daha fazla  
Yıllardır mousepad kullanmıyorum. Sizce mousepad kullanimi çok mu önemli? Hata mi ediyorum? Mouse kaydırma konusunda yavaşlatiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS oyunlarında olmazsa olmazdır. En ufak bir hareketi bile çok hassas iletmeniz gerekebiliyor.
Hızlı veya yavaş geliyorsa DPI ayarı ile veya Windows'taki fare ayarlarından işaretçi hızını ayarlayabilirsiniz.

Mouse pad pürüzsüz olmayan bir zemini düzleştirir ve mouse optiğinin algısının yüksek kalitede çalışmasını sağlar. Kaydırmama hissiyatı mouse padiniz eskimiş olma ihtimalinden kaynaklı olabilir veya mouse optiğinin algısının hareketleri ile sizin yönlendirme hareketleriniz ters orantılı ise mouse ile mouse padiniz optimizasyonlu değildir.

Ben de senin gibi yıllardır kullanmıyordum ve geçtiğimiz aylarda bir kaç mousepad alıp denedim ama hiç hoşuma gitmedi. Çünkü ben mouse u zeminden kaldırarak kullanıyorum ve bu kaldırmalarda imleç hareket etmiyor normalde ama mousepad olunca imleç de hareket ediyor ve bu benim için çok sinir bozucuydu o yüzden eski sisteme geri döndüm. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı