Çözüldü MSI B450 No Signal Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Hermes2020

Centipat
Ryzen 3600.
MSI B450 gamming Plus Max.
RX 5700 XT Nitro.

BIOS 1 hafta önce güncellemesin yaptım sorun yoktu sadece arada herkesin aldığı CoD Warzone oyunarken dev 6068 hatasın alıyordum ama öbür oynadığım oyunlarda sıkıntı yoktu Driver'ler güncel ama dün akşam Windows Update geldi o güncellemeyi yaptım yeniden başlat seçeneği tıkladım sonra bilgisayarda devamlı no singal hatası alıyorum kasa fanlar aktif çalışıyor ama görüntü gelmiyor. Klavye caps clock num lock tuşları çalışıyor ama görüntü yok. Sonra araştırdım buraya konu açana kadar her yerde ezdebug yanlış yazdıysam kusra bakmayın orada VGA kırmızı yanıyor bugün satın aldığım sinerji bilgisayar gittim. Sağ olsun yanımda birkaç kontrol yaptılar farklı RAM ekran kartı taktılar hala VGA kırmızı yanıyor. İşlemci ve geriye anakart kalıyor BIOS pilin cıkardım jumper yaptım bir türlü clear CMOS yapmamıştım ben acaba en iyi düşünmeye çalışıyorum anakart BIOS sıfırlansa düzelir mi?

Ryzen 3600.
MSI B450 gamming Plus Max.
RX 5700 XT Nitro.

BIOS 1 hafta önce güncellemesin yaptım sorun yoktu sadece arada herkesin aldığı CoD Warzone oyunarken dev 6068 hatasın alıyordum ama öbür oynadığım oyunlarda sıkıntı yoktu Driver'ler güncel ama dün akşam Windows Update geldi o güncellemeyi yaptım yeniden başlat seçeneği tıkladım sonra bilgisayarda devamlı no singal hatası alıyorum kasa fanlar aktif çalışıyor ama görüntü gelmiyor. Klavye caps clock num lock tuşları çalışıyor ama görüntü yok. Sonra araştırdım buraya konu açana kadar her yerde ezdebug yanlış yazdıysam kusra bakmayın orada VGA kırmızı yanıyor bugün satın aldığım sinerji bilgisayar gittim. Sağ olsun yanımda birkaç kontrol yaptılar farklı RAM ekran kartı taktılar hala VGA kırmızı yanıyor. İşlemci ve geriye anakart kalıyor BIOS pilin cıkardım jumper yaptım bir türlü clear CMOS yapmamıştım ben acaba en iyi düşünmeye çalışıyorum anakart BIOS sıfırlansa düzelir mi?

Alternatif çözümler olarak öncelikle windows oyun modunu kapatabilirsiniz,
Gelişmiş güç ayarlarında pci güç yönetimi gibi bir şey var idi onu kapatabilirsiniz (ya da yüksek performans ayarlanıyordu tam hatırlayamadım)
Bunlar işe yaramaz ise bios yedeği alıp sonrasında sıfırlayabilirsiniz,
Bios'da pci expresslerin hepsini otomatikse yerine gen3 olarak ayarlayabilirsiniz (eski anakartlarda oto gelirdi yenilerde böyle mi emin değilim)
Bir de bir kaç yerde okuduğum hdmi kablo yerine güncel bir DP deneyebilirsiniz

Alternatif çözümler olarak öncelikle Windows oyun modunu kapatabilirsiniz,
Gelişmiş güç ayarlarında PCI güç yönetimi gibi bir şey var idi onu kapatabilirsiniz (ya da yüksek performans ayarlanıyordu tam hatırlayamadım)
Bunlar işe yaramaz ise BIOS yedeği alıp sonrasında sıfırlayabilirsiniz,
BIOS'da PCI Express'lerin hepsini otomatikse yerine gen3 olarak ayarlayabilirsiniz (eski anakartlarda oto gelirdi yenilerde böyle mi emin değilim)
Bir de birkaç yerde okuduğum HDMI kablo yerine güncel bir DP deneyebilirsiniz.

Yardımların için teşekkürler şimdi bilgisayar hiç açılmıyor yani dediklerin çoğun yapamıyorum HDMI ile DPI ile denedim aynı sorun devam ediyor nihai güç modunda çalışıyordu sistem bilgisayar BIOS bile giremiyor singal no geliyor yani görüntü gelmiyor. Bilgisayar bütün fanlar her şey RGB'leri bile çalışıyor klavyedeki tuşlar çalışıyor ama görüntü gelmiyor :(

Yardımların için teşekkürler şimdi bilgisayar hiç açılmıyor yani dediklerin çoğun yapamıyorum HDMI ile DPI ile denedim aynı sorun devam ediyor nihai güç modunda çalışıyordu sistem bilgisayar BIOS bile giremiyor singal no geliyor yani görüntü gelmiyor. Bilgisayar bütün fanlar her şey RGB'leri bile çalışıyor klavyedeki tuşlar çalışıyor ama görüntü gelmiyor :(

Hocam pardon ben bilgisayarın hiç açılmadığını kaçırmışım bir süre sonra öyle bir hata veriyor sanıyordum. Şimdi baktığımda "ryzen 3600 görüntü gelmiyor-alamıyorum" adı altında bir çok konu gördüm isterseniz arama sonuçlarına bir göz gezdirin.

Hocam pardon ben bilgisayarın hiç açılmadığını kaçırmışım bir süre sonra öyle bir hata veriyor sanıyordum. Şimdi baktığımda "Ryzen 3600 görüntü gelmiyor-alamıyorum" adı altında birçok konu gördüm isterseniz arama sonuçlarına bir göz gezdirin.

Onada bakayım teşekkürler.

ram corsair mi bendede var aynı sorun yeşil ekran veya ekran kararması yasıyorum anakar msi b450 pro vdh plus ez debug ısıklarında cpu ısıgı beyaz yanıyor rest atmadan hiç bir şekilde düzelmiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı