Rehber MSI GF63 Thin 9XX modelleri için Custom EC Firmware (Power Limit'i 25W'dan 45W'a yükseltir)

Merhaba, yeni bir rehber ile karşınızdayım. Bu konu ile alakalı Türkçe kaynak bulamadım, belki birilerine faydalı olur diye düşündüğüm için bu rehberi yapıyorum. EC'nin ne olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Bu konumun ilk kısmında ne olduğunu anlattım.

Normalde EC Power Throttle'ı çözmenin pek bir yolu yok, ama bazı kişiler bu EC'leri modlayarak watt sınırını kaldırabiliyorlar. Bu EC de onlardan biri, eğer 9XXX model bir GF63'ünüz varsa ve Power Throttle'dan kurtulmak istiyorsanız işinize yarayabilir. Bahsettiğim EC'nin daha alt modellerde de çalışma imkanı var ama 10 serisi ve üstünde çalışmadığını kesin olarak söyleyebilirim. 10 serisi ve üstünde bir modele sahipseniz yapabileceğiniz tek şey IMON Tweak, çözmenin başka bir yolu yok. Bu sorunu yaşıyorsanız ve çözmek için her yöntemi denediyseniz, yapacağınız en son şey IMON Tweak olsun. Burada IMON Tweak'in nasıl yapıldığını anlattım.

Konumuza geri dönersek, bu işlemi yaptığınızda Power limit 25'ten 45'e çıkacak. Bu işlem riskli bir işlem, riski kabul ediyorsanız yapmanızı öneririm. Sıcaklıkların da yükseleceğini belirteyim. Öncelikle attığım linkten dosyayı indirin.

Orijinal link:

Loading... | Linkvertise (Bende açılmadığı için MediaFire'a da ekledim.)

VirusTotal sonucu:

Öncelikle indirdiğiniz dosyayı RAR'dan çıkartın. Daha sonra EC_Win dosyasını açın.

1696084243588.png

Dosyayı açtığımızda karşımıza CMD gelecek. Y'ye basıp enter'ladıktan sonra işlemimiz tamamdır. Bilgisayarı yeniden başlatıp kullanmaya devam edebilirsiniz.

1696084404363.png

İşlem sırasında Product ID hatası verirse cihazınız bu EC ile uyumlu değil demektir. 10 veya üstü seriler için şu anda mevcut bir EC Firmware yok. İleride olursa konunun altına eklerim.

İyi Sosyaller!

@erengore @LittleWarlocc

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı