MSI Vector 16 HX vs MSI Vector GP68HX

Bugypsd

Yoctopat
Daha fazla  

RTX 4080'li laptop almayı planlıyorum ve araştırmalarıma göre MSI Vector almayı düşünüyorum fakat aralarındaki farkı anlayamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

RTX 4080'li laptop almayı planlıyorum ve araştırmalarıma göre MSI Vector almayı düşünüyorum fakat aralarındaki farkı anlayamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Bence iki model güzel. Aralarında fark yok. Ama 75 k para verip düz ful HD ekran bence büyük dezavantaj. O canavar ekran kartına o paneller çok ironi. En az 2 k erkan şart ya da farklı bir monitör tercih edebilirsiniz.

Bence iki model güzel. Aralarında fark yok. Ama 75 k para verip düz ful HD ekran bence büyük dezavantaj. O canavar ekran kartına o paneller çok ironi. En az 2 k erkan şart ya da farklı bir monitör tercih edebilirsiniz.

Bu siteden 69.200TL'ye buldum. Yine satıcısı Ebrar Bilgisayar. Aralarında fark olmadıklarını ilettiler. Harici monitörüm var. Render ve modelleme işleri için taşınabilir alabileceğim en iyi laptop bu sanırım.

Kasanın daha büyük olmasının ve 1 yıl sonra üretilmiş olmasının önemli bir avantajı var mı?

Teoride büyük kasa = daha fazla hava akışı ve serin bileşenler. Üreticinin soğutma prensibine göre büyük kasa her aman avantajdır. 1 yıl sonra üretilmiş olmasının elbette çeşitli avantajı var. Vector özelinde 17,3 bazı hx ve GP 78 modelleri eski seriden çok daha serin ve stabil çalışıyor. Uzunca araştırma(özellikle yabancı forum) tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı