Nitro 16 laptopta Turbo Boost kapatmak performansa fazla etki eder mi?

1.5 aylık cihaz bide 10 derece fazla çalışıyor tekrardan temiz bir kurulum yapıcam bakalım bu saatten sonra iade olmaz gibi benimle aynı sorunu yaşıyan 1 kişi daha vardı youtube yorumlarda gördüm
('İnceleme için teşekkürler, sıcaklık değerleri bende bir müddet sonra kötüleşmişti turbo/ performans modunda cinebench de 100 dereceyi görüyordu servis sorun yok diyip geri gönderdiği için cihazı söktüm sıvı metali silip conductonaut extreme ile yeniledim ayrıca ekran kartına da sıvı metal uyguladım(normalde macunla geliyor ekran kartı) şu anda sıcaklıklar cinebench de max 92 görüyor 100w da sabit çalışabiliyor ayrıca fan sesim de azaldı bendeki işlemci 7940hs, şunu da belirteyim sıvı metal sürülü soğutucu nikel kaplı geliyor ekran kartı normal bakır.') bunu yazmıştı sıcaklıktan kurtulmuş sonra büyük ihtimalle yanlış uygulandı bizim laptoplara macun vs garantisi bitince yapıcam içini açmak şimdi büyük risk
Sıcaklıklarınız bir laptop için normal bence. Neredeyse her laptop gibi 2 fanınız var Acer'lerin farkı sıvı metal ve biraz fazla bakır borusu oluyor ama öyle 90 100W çekip GPU zorlayıp aynı anda 180 200W çekip küçücük kasalarda masaüstü sıcaklığı beklemeyin. Masaüstüler bile bu testlerde 80 dereceleri görebilirken bu laptop hocam. Ayrıca o bana trip atan arkadaşında laptopu zorlamadığı çok belliydi 10 derece düşük diye geziyor bir de. O adam onu konunun başından beri söylemesi gerekirken kendi malını savunmayı tercih etmiştir.

Sıvı metal düzgün uygulanmamış olabilir buna benzer durumla karşılaşanlar vardı sıvı metali daha düzgün bir şekilde yayıp sorun çözülebilir.
Attığım konuda da benzer sıcaklıklar var, bakım işe yarayacaktır ama 10 derece düşüş sağlamaz. 10 aylık cihaz hocam bu.

Geri
Yukarı