Rehber NVIDIA Ekran Kartlarıyla Windows 7'de Counter-Strike 2 Oynamak

Blackcomb

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba,

Bugün sizlere Windows 7'de (SP1 kullanıyorum!) nasıl Counter-Strike 2 oynayabileceğinizi göstereceğim. Bu yöntem NVIDIA ekran kartına sahip kullanıcılar içindir.

Öncelikle temel güvenlik güncelleştirmelerini yüklediğinizden emin olun;

1. Microsoft Update Catalog

2. Microsoft Update Catalog

3. Microsoft Update Catalog

4. Microsoft Update Catalog

Ardından ise programları çalıştırmak için gerekli yazılımları edinelim.

Bütün C++ Runtime paketlerinin bulunduğu dosya;

DirectX Web için çevrimdışı yükleyici;

Asıl önemli kısıma geçiyoruz;

CS2'yi açmaya çalıştığınız zaman ya açılıyor gibi tepki verip geri kapanacaktır ya da oyun içerisinde VAC ve imzalar hakkında bir hata alacaksınızdır;

1715274154694.png

CS2'nin dosyalarını kurcaladığınız zaman, imzalar hakkında bir dosya (csgo.signatures) ve bir kaç satır ile karşılaşacaksınız. Bu satırlar arasında NVIDIA Ansel ile ilgili bir şeyler gözünüze ilişecektir, problemlere sebep olan şey tam olarak bu: Bunu devre dışı bırakmamız gerekiyor, devre dışı bırakmak için NVIDIA Profile Inspector programını indirelim. Orijinal sayfası aşağıdaki gibidir.

Latest sürümünü indirdikten sonra programı açalım. 5- Common sekmesini bulun ve Ansel - Enabled satırını Off olarak değiştirin.

1715274525607.png

Ardından ise sağ üstteki Apply changes düğmesine basarak ayarlarımızı kaydedelim.

1715274596304.png

Ardından dosya gezginini açıp aşağıda verdiğim yola gidin;

(Kütüphane klasörünüz nerede bulunuyorsa ona göre Counter-Strike Global Offensive klasörüne gidin. Benimki Steam ile aynı diskte)

Kod:
Counter-Strike Global Offensive\game\bin\win64

Burada CS2.exe dosyasına sağ tıklayıp özelliklere gidin, Uyumluluk sekmesine girin ve yönetici olarak çalıştır'ın kutucuğunu tikleyin, tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırakmanızı öneriyorum.

1715275022572.png

Ardından uygula deyip kapatabilirsiniz, artık problemsiz şekilde CS2 oynayabilirsiniz. Ancak geçmişte Windows 7'de Counter-Strike 2 oynamayı denediğinizde ban yiyordunuz (bknz: Game Ban / Windows 7). Ban yiyen oyuncuların banı kaldırıldı, tekrar bu olayların yaşanıp yaşanmayacağını kimse bilemez ancak içiniz rahat olsun, bir sorun olacağını düşünmüyorum! Valve sizi üzmeyecektir. Bir ay kadar kendim de deneyimledim, bir sıkıntı çıkmadı. Her neyse, herkese iyi oyunlar :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı