NVIDIA RTX 4090 alınır mı?

RTX 4090, 4090 almakla bitmiyor ki 1080P'de kullanacaksanız hatta 2K 4K'da bile güncel DDR5 en üst seviye bir işlemci yanında olmalı. Monitörünüz min 2K olmalı. PSU sağlam olmalı 3 ayrı PCi hattı verebilmeli. Ayrıca yüksek mhz düşük CL RAM'leriniz olmalı, anakart geleceğe dönük yeni nesil olmalı. 100K'da aşağı çıkmanız pek mümkün değil 4090 dediğiniz anda.

Kredi çekip almayı düşünüyorum sanırım borcunu ödemem icin 10 ay gibi süre çalışmam lazım, almayı düşünüyorum, sizce alınır mı?
Genel sistem özelliklerin nedir? Ne oynamak/yapmak istiyorsun? Oyun oynamak için alıcaksan kredi çekip ekran kartı almak ahmaklıktan başka bir şey olmaz. Şuan günümüzde 2060 bile çok yüksek performans verebiliyorken kredi çekip eğlence için bir kart almak mantık dışı.

Keyfi şeyler için kredi çekmek çok saçma. Ekonomik duruma göre hareket etmek çok daha sağlıklı. 4K odaklı bir sistem dizeceksen o sistemde cayır cayır son nesil AAA oyunları oynamak gerekir. Yoksa böyle bir sistemi dizmenin mantığı kalmıyor. Daha düşük modeller fazlasıyla işini görecektir. Ekran kartı için kredi çeken birisinin yeni nesil bir oyuna 1000 lira üzeri parayı da gözü kapalı vereceği pek mümkün durmuyor. Ayrıca aşırı zengin değilsen yeni çıkmış bilgisayar donanımlarını almak hiç mantıklı değil. İlk çıkışlarında aşırı kazık fiyatlarda oluyor. Sen kredi çekip şu an tavan fiyatından satıp alıp bir de faiziyle ödeyeceksin. 10 ay sonra borç bittiğinde o kartın fiyatı ödediğin paranın yarısı bile olmayacak.

Elde olmayan para ile keyif olmaz, naçizane düşüncemdir. Ha kartı alabilecek maddi durumu olanlar için ben almalarını öneririm, ileriye dönük harika bir 4K kartı. 4K gibi bir düşünceniz yoksa da gereksiz bir kart.

Bir daha mı geliceksin bu dünyaya, al gitsin hocam. Bir 4090 da senin olsun. O zevki bir kez tat. Bunu almazsan aklın 5090'da kalacak, 5090 almazsan 6090 ki 4090'ı almazsan 5090 için kredide kurtarmaz. O yüzden al gitsin, en top modeli kullanmanın keyfini 5090 çıkana kadar sürersin.

Borca girmeye değmez. Senin borcun bitmeden RTX 5090 çıkar.

Arkadaş 10 ay diyor. 10 ayda 5090 mı çıkacak?

Kredi çekip almayı düşünüyorum sanırım borcunu ödemem icin 10 ay gibi süre çalışmam lazım, almayı düşünüyorum, sizce alınır mı?

Borca girerek alma. Aldığın bir hafta keyfine varırsın ondan sonraki 10 ay boyunca zehir zıkkım olur o ekran kartı sana. Keyfini bile süremezsin. Bence ilk önce 10 ay çalış ondan sonra al.

Yeni konular

Geri
Yukarı