NVIDIA Yeniden Oynatma Kayıtlarında Discord Sesleri Kaydedilmiyor

Ortis

Hectopat
Daha fazla  
Eskiden böyle bir sorun yaşamadan yeniden oynatma kayıtlarında Discord sesleri vs. gayet net bir şekilde kayıt oluyordu. Sorun kulaklığımı değiştirdikten sonra başladı. Aktif olarak SteelSeries Arctis 5 kullanıyorum (Sorun yaşadığım kulaklık). Arctis 5'in Games/Chat butonunu kullanabilmem için Discord üzerinden giriş ve çıkışlarımı SteelSeries Arctis 5 Certified olarak ayarlamam gerekiyor aksi takdirde Games/Chat butonu kullanılamıyor. Bu sebeple de NVIDIA Experience Yeniden Oynatma Kayıtlarında Discord sesleri kaydedilmiyor fakat Spotify, oyun sesleri ve mikrofonum net bir şekilde kaydediliyor. Discord ses ayarlarımdan çıkış aygıtını Kulaklıklar (Arctis 5) olarak değiştirince bütün kayıt problemleri çözülüyor fakat Game/Chat butonunu kullanamıyorum. Bu sorunun bir çözüm yolu var mıdır? Aşağıya NVIDIA Experience Kayıt Ayarlarımı ve Discord ses ayarlarımı bırakıyorum umarım yardımcı olabilirsiniz.

Screenshot_94.png
Screenshot_95.png
Screenshot_96.png

Games/Chat butonu nedir? Oyun ve chat arasında ses ayarı mı yapıyor otomatik olarak?
Oyun ve Chat arasındaki ses dengesini sağlıyor. Tekerler yukarı itilirse Oyuna öncelik verir, aşağı itilirse chate öncelik verir. Tekerleğin tam ortası, ikisinden de eşit ses gelmesini sağlıyor.

Sorunu çözebildiniz mi?
Aynı sorunu yaşıyorum nasıl düzeltebilirim acaba?

Oyun ve Chat arasındaki ses dengesini sağlıyor. Tekerler yukarı itilirse Oyuna öncelik verir, aşağı itilirse chate öncelik verir. Tekerleğin tam ortası, ikisinden de eşit ses gelmesini sağlıyor.
Games/Chat butonu nedir? Oyun ve chat arasında ses ayarı mı yapıyor otomatik olarak?

Aynı problemi ben de yaşıyorum. Bu kulaklığı 5 yıla yakın zamandır kullanıyorum fakat şu problemi bir türlü aşamadım. Var mı sorunu çözen biri?

Yeni konular

Geri
Yukarı