Nvidia Zotac GTX550Ti Ve Amd Sapphire Radeon HD6870 Beraber kullanmak

maydemir

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Arranger,Singer,Jingle&Music Producer,Voiceover
Öncelikle tüm forum ailesine selamlar ve iyi hafta sonları.Sistemimde hali hazırda bulunan Nvidia Zotac Geforge GTX550Ti 1GB GDDR5 192 Bit Ekran kartımın yanına Amd Sapphire Radeon HD6870 1GB GDDR5 256 Bit Ekran kartını takıp gerek oyunlarda performans artışı,gerekse video Render amaçlı kullanmak istiyorum.Şu anda kartların ikisi de takılı çalışıyor ancak Call of Duty Advanced Warfare ile test yaptığımda daha öncekinden fazla bir performans artışı göremedim.Burada yardım almak istediğim konu acaba ilk slot'a Amd mi Yoksa Nvidia kartımı takmalıyım SLI gibi bir köprüleme veya yazılımsal bir ayar yapmam gerekiyor mu?Şimdiden değerli yardım ve görüşleriniz için teşekkür ederim.

AMD ve NVIDIA ekran kartlarını SLI veya Crossfire olarak birlikte kullanamazsınız. Bu tip kombinasyonlar için aynı model ekran kartları kullanılır.

Yani bağımsız olarak herhangi bir performansa etkisi olmadan sadece görüntü çıkışı mı verir diyorsunuz ?

Beraber kullanamazsın diyoruz. Kartların mimarileri farklı.

Amd'de bir ayrıcalık var, yalnız bu ayrıcalıkta sadece bir kaç model'de, bir tık düşük yada bir tık yüksek model ile CrossfireX kullanabiliyorsunuz.

Beraber kullanamazsın diyoruz. Kartların mimarileri farklı.

Amd'de bir ayrıcalık var, yalnız bu ayrıcalıkta sadece bir kaç model'de, bir tık düşük yada bir tık yüksek model ile CrossfireX kullanabiliyorsunuz.
Model aralığı kısıtlı. En iyi performans için aynı marka aynı model kartları öneriyoruz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı