Oculus Quest alınır mı?

Ben geçen gün quest 2 nin incelemesine denk geldim. İlk defa o zaman görmüştüm çok keyifli geldi. Bir sürü içerik var tam zaman geçirmelik. Hala almayı düşünüyorum 😀

Arkadaşlar sorum düz ve net, lütfen onun yerine oculus quest 2 al demeyin.

Almayı düşünmüyorum, oculus quest alınır mı iyi mi sizce?
Bütçe olarak sıkıntınız varsa, eğer bilgisayar sisteminiz iyiyse Oculus Rift alın. Yine aynı bütçelere denk geliyor diye biliyorum. Oculus Quest, Rift ve Quest 2'ye göre kol takibi, görüntü kalitesi açısından daha düşük kalıyor diye biliyorum.

Şahsen kullanıyorum ve memnunum. Dilerseniz incelememi okuyabilirsiniz: Oculus Quest (64GB) İnceleme Herhangi bir sorunuz olursa cevaplayabilirim.

Merak ettiğim için soruyorum; neden özellikle Quest (1) almak istiyorsunuz? Quest 2'ye oranla kat ve kat daha az kullanıcısı bulunan, bir ihtimal Rift S'e yapıldığı gibi yeni bir gözlük çıkartılarak desteğinin kesilme durumu da olan bir gözlük. Tabii bunlar cihazı verimli kullanmanıza engel değil.

Şahsen kullanıyorum ve memnunum. Dilerseniz incelememi okuyabilirsiniz: Oculus Quest (64GB) İnceleme Herhangi bir sorunuz olursa cevaplayabilirim.

Merak ettiğim için soruyorum; neden özellikle Quest (1) almak istiyorsunuz? Quest 2'ye oranla kat ve kat daha az kullanıcısı bulunan, bir ihtimal Rift S'e yapıldığı gibi yeni bir gözlük çıkartılarak desteğinin kesilme durumu da olan bir gözlük. Tabii bunlar cihazı verimli kullanmanıza engel değil.
2.el alacağım, fiyatlar arasında çok büyük bir fark var, bu sebeple oculus quest'i tercih etmek istedim.

@SigurdSenpai Anladım. Öyleyse 2. el alırken öncelikle başlığın lenslerinde (çizik/hasarlı ise bulanık görürsünüz) ve kameralarında çizik olup olmadığını (takip sistemi çalışmaz), cihazın başarılı bir şekilde açıldığını ve kontrolcülerinin üzerinde herhangi bir hasar olmaksızın (halka şeklindeki kısım kolay zarar görüyor) çalışır durumda olduğunu kontrol edin. Yapabilirseniz başlığı takıp bir oyun oynayın. Gözlüğün takip sistemi, kontrolcülerin tuşları, dokunmatiği ve analog stickleri çalışır olmalı. Güzel bir tercih. Hayırlı olsun şimdiden.

Geri
Yukarı