Outlast 2 hikayesi tam olarak nasıl?

Phoremnqart

Hectopat
Outlast 2'yi bitirdim. Hikayesini de biraz araştırdım fakat ayrıntılı şekilde bulamadım. Tekrar oynamak da istemiyorum. Ayrıntılı bir şekilde yazabilecek var mı? Çok ayrıntılı.

Outlast 2, 1.oyun ile aynı evrende geçiyor. oyunda Outlast 1'de olduğu gibi gazeteciyiz ve bu sefer eşimiz de var. Arizona'nın tenha bir köyünde bir cinayet gerçekleşir(******* da olabilir tam emin değilim) ve biz de bunu araştırmak için bu köye gidiyoruz. Fakat bu köyde 2 tehlike var: Murkoff şirketi'nin insanlık dışı deneyleri ve katolik dinini çarpıtarak kendi tarikatını kuran bir eleman.

Murkoff şirketi Outlast 1'deki hastanenin kurucusuydu. ve bu oyunda da radyo sinyalleriyle insanları delirtiyorlar. Oyunu oynarken farkedersiniz ara sıra beyaz dalgalar şeklinde sinyaller gelir kuşlar, balıklar ölür falan. Her sinyal geldikten sonra insanlar daha çok çıldırır ve bizde paranoya görmeye başlarız. Oyunda goblin tarzı şeyler bizi çarmığa germeye çalışırken gökyüzünden kanlar akar, okulda olduğumuzu görürüz falan bunlar işte hep o radyo sinyallerinden. Fakat oyundaki eşimiz lynn sinyallerin yayıldığı sırada maden de olduğu için bundan pek etkilenmez. Oyunda lynn bir gecede hamile kalır ve o gece doğurur gibi görünür bize fakat bu da o sinyallerin bizi delirtmesi sonucudur. Zaten fark ederseniz bebeğin gölgesi yok. Biz orada Lynn'i öldürüyoruz fakat bize bebek doğumu yaptırmışız gibi geliyor.

Ve dediğim gibi bu sinyaller insanları delirtir. ve bahsettiğim eleman katolik dinini çarpıtarak insanlara kıyametin yakın olduğuna inandırır. Köy ikiye bölünür: İnananlar ve kafirler. Bizi de köylüler kafir saydıkları için sürekli bize saldırmaya çalışıyorlar. D.

Neden okulda olduğumuzu görüyoruz sorusuna gelince: hikayedeki ana karakterimiz bizim ülkemizdeki imam hatiplerin hristiyan versiyonu olan bir okulda okuyordu ve 2 sevgilisi vardı: Lynn ve jessica. Ana karakterimiz Jessica'nın ölümünden dolayı kendini sorumlu tutuyor ve bunun etkisinde kaldığı için kendini okulda olarak görüyor. Oyunun sonlarına doğru ana karakterimiz jessica ile okulda gezerken öğretmenleri onları görür ve ana karakterimize çıkmasını ister. Jessica'da çıkmasını istemez fakat ana karakterimiz tam okuldan çıkarken Jessica'nın çığlık seslerini duyar ve ne yazık ki acı olay gerçekleşmiştir: Öğretmen Jessica'ya cinsel istismarda bulunup onu öldürmüştür. İşte bu yüzden kendini sorumlu tutuyor. Okuldayken gördüğümüz şeytan kılıklı şey de öğretmenleri oluyor.

Hikaye bildiğimiz çorba. Kayıp bir kadın haberi alarak helikopter ile gidiyoruz ve bilin bakalım ne oluyor? Tabiki düşüyor ve eşimiz kayboluyor. Biraz ilerledikten sonra buluyoruz ve kaçmaya çalışıyoruz tabiki yakalıyorlar. Bizi orda " Brienne of Tarth " yalıyor ve daha çok garipleşiyor. Bir sürü mantık hatası var.
İnşallah korsan şekilde alıp oynamışsınızdır yoksa oyuna grafik için para vermişsiniz demektir.

Yani Outlast 2'nin hikayesi 1'e göre çok zayıf oyun boyunca 1 kişi için koşuyoruz.

Hikayenin 1 kişinin peşinde koşmasıyla pek alakası yok oyunun amacı bu zaten 1 kişiyi bulmaya çalışırken o köyde neler olduğunu öğreniyoruz bana nedense ilkine göre daha güzel ve ayrıntılı geldi ilkinin hikayesi biraz basit gibiydi karşılaştığımız karakterler hakkında falan pek bilgi vermiyordu ilk oyun fakat 2. oyunda kafirlerin başındaki Val'dan tut sullivan Knoth'a kadar her şey çok detaylıca verilmiş hatta Knoth'un sifiliz hastası olup bunu saklaması daha sonra bu hastalığa sahip insanların başına Laird'i geçirmesiyle oluşan bir nevi 3.tarikatı anlayabiliyoruz. Sadece bazı olaylar kafamı karıştırmıştı o da bizim karımız lynn sanırsam 'yalancı gebelik' geçiriyor fakat gördüğüm kadarıyla bunu oyun içinde öğrenemiyoruz onun dışında oyunun sonu da biraz açık gibi. Tahminler dışında kesin bir bilgi yok galiba sonu ile alakı o yüzden bu konuyu açmıştım.

Son düzenleme:
Hikayenin 1 kişinin peşinde koşmasıyla pek alakası yok oyunun amacı bu zaten 1 kişiyi bulmaya çalışırken o köyde neler olduğunu öğreniyoruz bana nedense ilkine göre daha güzel ve ayrıntılı geldi ilkinin hikayesi biraz basit gibiydi karşılaştığımız karakterler hakkında falan pek bilgi vermiyordu ilk oyun fakat 2. oyunda kafirlerin başındaki Val'dan tut sullivan Knoth'a kadar her şey çok detaylıca verilmiş hatta Knoth'un sifiliz hastası olup bunu saklaması daha sonra bu hastalığa sahip insanların başına Laird'i geçirmesiyle oluşan bir nevi 3.tarikatı anlayabiliyoruz. Sadece bazı olaylar kafamı karıştırmıştı o da bizim karımız lynn sanırsam 'yalancı gebelik' geçiriyor fakat gördüğüm kadarıyla bunu oyun içinde öğrenemiyoruz onun dışında oyunun sonu da biraz açık gibi. Tahminler dışında kesin bir bilgi yok galiba sonu ile alakı o yüzden bu konuyu açmıştım.

Tabii ki de herkesin fikri ayrıdır.

Konuyu hortlatıyorum ama şöyle bir şey ekleyeyim.

Bu ikinci oyunda olan Sullivan Knoth aslında The Outlast Trials oyununda biz nasıl bir köle gibi imtihanlara giriyorsak, aynı şekilde oda hepsini tamamlamış ve özgür bırakılmıştır. Bu yüzdende Murkoff beyin yıkama merkezlerinden birisi köyün yakınında bir yere inşa edilmiştir.

Yeni konular

Geri
Yukarı