Çözüldü i5 6402P GTX 1050 Ti oyunlarda anlık takılma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MonkeyDGarp

Hectopat
Arkadaşlar ben termal macunu 2 yıldır değiştirmiyorum. Kullandığım fan biraz dandik. Oyunlarda anlık takılma yaşıyorum. Yarın fan ve termal macun almaya gideceğim sizce anlık takılmalar düzelir mi? Bu anlık takılmalar oyun ilk açıldığında oluyor.

Sorun HDD olabilir diye bir de bu resmi bırakıyorum. Ya HDD alacağım ya da termal macun ve fanı.

GTX 1050 Ti
650 WATT PSU
Intel Core i5 6402P
12 GB RAM 2133MHz
H110 M-D Anakart
1TB HDD

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    54,8 KB · Görüntüleme: 68
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Konunun üstünden bayağı süre olmuş ama bire bir aynı sorunu yaşıyorum. Oyuna ilk girişte 1 saniye takılıyor CPU %100 görüyor. Sorunu çözebildiniz mi?

Usta bunun çok fazla değişkeni var. Kasanın hava sirkülasyonu bile yapabilir. Yani dandik bir kasa bile bu soruna sebep olabiliyor. O yüzden almışken kasanın Power tuşunu bile güzel almak lazım. Ben sorunu işlemci termal macunu + kaliteli bir kasa + düzenli bakım yaparak çözdüm.
Arkadaşlar ben termal macunu 2 yıldır değiştirmiyorum. Kullandığım fan biraz dandik. Oyunlarda anlık takılma yaşıyorum. Yarın fan ve termal macun almaya gideceğim sizce anlık takılmalar düzelir mi? Bu anlık takılmalar oyun ilk açıldığında oluyor.

Sorun HDD olabilir diye bir de bu resmi bırakıyorum. Ya HDD alacağım ya da termal macun ve fanı.

GTX 1050 Ti
650 WATT PSU
Intel Core i5 6402P
12 GB RAM 2133MHz
H110 M-D Anakart
1TB HDD
Soğutmanın performansa etkisi olacağı doğru bir düşünme biçimi fakat HDD eskimiş ve bad sector oluşmaya başlamışsa SSD al derim.

GTX 1050 Ti
650 WATT PSU
Intel Core i5 6402P
12 GB RAM 2133MHz
H110 M-D Anakart
1TB HDD
HDD testini size attım onda bir sorun var mı? Ona göre boşuna almayayim soğutma.

Sistemin diğer bileşenleri nedir?

Oyuna ilk girdiğimde CPU kullanımı %100 duruyor burada da anlık takılmalar meydana geliyor. Ondan sonra %70 %60 civarına inip takılmalar yok oluyor. Bence soğutmada sorun var. Sizce?

GTX 1050 Ti.
650 watt PSU.
Intel Core i5 6402P.
12 GB RAM 2133MHz.
H110 m-D anakart.
1TB HDD.
HDD testini size attım onda bir sorun var mı? Ona göre boşuna almayayim soğutma.

Oyuna ilk girdiğimde CPU kullanımı %100 duruyor buradada anlık takılmalar meydana geliyor ondan sonra %70 %60 civarına inip takılmalar yok oluyor bence soğutmada sorun var sizce?

Konunun üstünden bayağı süre olmuş ama bire bir aynı sorunu yaşıyorum. Oyuna ilk girişte 1 saniye takılıyor CPU %100 görüyor. Sorunu çözebildiniz mi?

Usta bunun çok fazla değişkeni var. Kasanın hava sirkülasyonu bile yapabilir. Yani dandik bir kasa bile bu soruna sebep olabiliyor. O yüzden almışken kasanın Power tuşunu bile güzel almak lazım. Ben sorunu işlemci termal macunu + kaliteli bir kasa + düzenli bakım yaparak çözdüm.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı