Oyunlarda düşük CPU ve GPU kullanımı

Daha fazla  
Arkadaşlar Sniper Ghosts 3 oynuyorum. Oyundayken donma ve kasmalar mevcut ekran kartım GTX 950. CPU kullanımı %60 yani %100 olmuyor buna bağlı GPU kullanımı %99 iken bir anda %0 a düşüyor ve FPS 6 ya düşüyor bunun nedeni nedir? İşlemcim İ3 6100. Ekran kartım Asus Strix GTX 950.

Arkadaşlar Sniper Ghosts 3 oynuyorum. Oyundayken donma ve kasmalar mevcut ekran kartım GTX 950. CPU kullanımı %60 yani %100 olmuyor buna bağlı GPU kullanımı %99 iken bir anda %0 a düşüyor ve fps 6 ya düşüyor bunun nedeni nedir? İşlemcim İ3 6100. Ekran kartım Asus Strix GTX 950.
Ek olarak MSİ Afterburner ile sonuçlara baktığımda GPU kullanımının düştüğü yerlerde fps de düşüyor. Yani düşüklüğün sebebi GPU kullanımı lakin işlemci %100 kesinlikle olmadı ben darboğaz olduğunu düşünmüyorum. CS:GO ve League of Legends oyunlarında da aynı sorun mevcut ama onlarda 20-30 dakika içinde bir oluyor Sniper Ghosts 3 de sürekli oluyor. İşlemci derecesi 47. Ekran kartı derecesi 67-68. Çözüm hakkında yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
Eklemeye devam edeceğim buldukça arkadaşlar GPU kullanımının bu oyunda %70 olması normal mi? Çünkü %99 dahi olmuyormuş onu fark ettim. Kart %99 dahi olmuyor ikide bir %0 a düşüyor ve işlemci kullanımı da 70'lerde? Bir şeylerin %99 olması lazım değil mi ya? Güç de %70'lerde alayı %70'lerde anlayacağınız. Harddisk cızırtı gelmesi sorunu da mevcut. Hangisi sorun hangisi çözülmeli onu bile anlamış değilim.

Cevap bekliyorum. :D

Güç tasarrufu ve benzeri uygulama ve planlardan kaçının. Geçen senelerde bu sorunla ilgili onlarca konu açıldığını hatırlıyorum eski konulara bakmanızı öneririm. Fakat sorunun çözümünü bilmiyorum.

Hayır bazı oyunlardada aynı ekran donuyor ve kasmalar. Kasma olursa gpu kullanımı 20 25 oluyor donma olduğunda direk 0.

Zaten 3 oyunda denedim hepsinde oluyor ama sıklığı farklı.

Hayır darboğaz olsa işlemci 100 olur ve kart hiçbir zaman 0 a düşmemesi gerek.

Geçen senelerdeki tüm konuları da inceledim. Hiçbirinde çözüm göremedim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı