Panel satan kişi nereye şikayet edilir?

Singua

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar bu arkadaşların sunucusunda moderatördüm (YouTube kanalı moderatörü) zamanla aktiflik düştü ve dün sunucudakileri atmamı söylediler. Attım sonra bende çıktım, kurucu bana özelden yeni sunucusunu attı fakat orada panel sattığını gördüm. Nereye şikayet edebilirim?
Afedersinizde bu çocuklar sesi arkasından çıkan insanlar. Bana hiçbir zarar verebileceklerini düşünmüyorum en etkili şekilde nasıl zarar veririm bunlara?

Yokmu fikri olan?

Dosya Ekleri

• B182FC28-C37B-4706-B8BD-358D3D25B286.png
    B182FC28-C37B-4706-B8BD-358D3D25B286.png
    188 KB · Görüntüleme: 513
  • B0D0E493-5082-4128-AFFC-C2AB858BE336.png
    B0D0E493-5082-4128-AFFC-C2AB858BE336.png
    110,8 KB · Görüntüleme: 424
Son düzenleme:
Arkadaşlar bu arkadaşların sunucusunda moderatördüm (YouTube kanalı moderatörü) zamanla aktiflik düştü ve dün sunucudakileri atmamı söylediler. Attım sonra bende çıktım, kurucu bana özelden yeni sunucusunu attı fakat orada panel sattığını gördüm. Nereye şikayet edebilirim?
Afedersinizde bu çocuklar sesi arkasından çıkan insanlar. Bana hiçbir zarar verebileceklerini düşünmüyorum en etkili şekilde nasıl zarar veririm bunlara?

Yokmu fikri olan?
Panel satmak suç mu bilmiyorum ama CİMER'e şikayet edebilirsin. EGM sitesinden online ihbar yapabilirsin.

Suç tabii ki hocam insanların bilgilerini satmak her yerde suçtur. Teşekkür ederim yardım için.
@BlokJ sorun nedir? Konunun nesini komik buldunuz?

Hocam selam ben az önce arkadaşımın kuzeni başkasının adres falan paylaştı tel no da vardı cocuga bunu söylemek istedim lakin çocukta beni ihbar edeceğini söyledi ihbardan falan polis karakoldan korkmuyorum çünkü panelci Ark'ım konuştugum yok ve panel hakkında bir şey bilmiyorum bu tarz işlere hiçde bakmadım ailemin kafası zaten dolu bir de bu olmasını istemiyorum yok yere kafamı agrıttım sence ne yapmam lazım.

Hocam selam ben az önce arkadaşımın kuzeni başkasının adres falan paylaştı tel no da vardı cocuga bunu söylemek istedim lakin çocukta beni ihbar edeceğini söyledi ihbardan falan polis karakoldan korkmuyorum çünkü panelci Ark'ım konuştugum yok ve panel hakkında bir şey bilmiyorum bu tarz işlere hiçde bakmadım ailemin kafası zaten dolu bir de bu olmasını istemiyorum yok yere kafamı agrıttım sence ne yapmam lazım.
Engeli basın hepsine hocam. bunlar korkak insanlar birşey yapamazlar.

CİMER dışında bir yer yok sanırım.

en etkili şekilde nasıl zarar veririm bunlara?

Yokmu fikri olan?
Kanıtların ekran görüntüsünü alıyorsun, kişilerin bilgilerini alıyorsun. Yaptıkları her şeyi kanıtları ile belgeliyorsun.

Sonra koşarak en yakın savcılığa gidip suç duyurusunda bulunuyorsun. Yapacaĝın suç duyurusu KVKK kapsamında senin Türkiye sınırları içerisinde kimlik bilgilerinin gizliliğini ihlâl ederek iznin dışarısında başkalarına para karşılığında sattıklarını kanıtları ile gösterip, beyan ediyorsun. Sonrasında hem KVKK davası açıyorsun ve soruşturma başlatılmasını istiyorsun.

Dava açtığın için durum ile ilgilenmek zorunda kalıyorlar çünki bir şikâyet unsuru yok doğrudan hak ihlalinden kaynaklı bir dava durumu var.

Ancak sen bu kişilerin isimlerini, soyisimlerini ve adreslerini bilmiyorsan bu plan yatar haberin olsun.

SMS Bomb, SGM ihbar, MERNIS verisi gibi şeyler direkt ellerindeyse fena şekilde yanarlar ama başka birisinden bunlarda API ile satın almışlarsa çok bir zarar veremeye bilirsin.

Avukat ve mahkeme masraflarını dava sonuçlanınca karşı tarafa yükleyeceğin için bir zararın olmaz ama tazminatta alamayabilirsin belli olmaz.

Bunları yaparken sakın olaki izinsiz ses kaydı alayım deme 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası var diye biliyorum haberin olsun. İlk hapis cezaları para cezalarına çevrilebiliyor.

İkinci en iyi plan olarakta psikolojik yönden darbe vurabilirsin. Amcam Cumhuriyet Savcısı, Dayım siber suçlar şube müdürü falan de ne seni bir daha ararlar nede sorarlar. Hatta kendi faaliyetlerini bile korkudan bir süre arabile verebilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı