PC ekranını IMac'e yansıtma

s1only

Decapat
Yer
İstanbul / Bağcılar
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel Videografiyer ve Animatör
Merhaba. Ben PC ve iMac 2020 (Ventura) kullanıcısıyım. Ben iMac ekranımı 2. bir monitör (ekran) olarak nasıl kullanabilirim? Bir program var mıdır veya başka bir yöntem?
Not! macOS sürümüm güncel olduğundan CMD+F2 veya CMD+FN+F2 olmuyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2023-03-29 12.05.31.png
    Ekran Resmi 2023-03-29 12.05.31.png
    269 KB · Görüntüleme: 53
Duet Display ve AirServer yazılım çözümleri olarak işinize yarayacaktır. Luna Display ise aktarım kaynaklı gecikmeleri minimize edecek bir şekilde donanım + yazılım çözümü olarak işinize yarayabilir.

2014 sonrası iMac cihazlarda Target Display modu bulunmuyor o tuş kombinasyonuyla çalıştıramamanız normal. İki güncel Mac cihaz AirPlay ile birbirlerine kolayca ekranını yansıtabiliyor ancak MacOS sistemi içerisinde sadece yerleşik olarak AirPlay Sunucusu mevcut bu yüzden Android,Windows gibi cihazlardan kolaylıkla ekran yansıtma yapamıyorsunuz.

Bu yazılımların ne kadar sağlıklı bağlantısı olursa olsun kabloyla bir monitöre bağlantı sağlanmış gibi akıcı çalışmayacağını belirtmemde fayda var. Duet Display ve AirServer programlarını bizzat kullandım.

Peki ben bunları nasıl ücretsiz edinebilirim veya başka bir alternatifi var mıdır?

Duet Display ve AirServer yazılım çözümleri olarak işinize yarayacaktır. Luna Display ise aktarım kaynaklı gecikmeleri minimize edecek bir şekilde donanım + yazılım çözümü olarak işinize yarayabilir.

2014 sonrası iMac cihazlarda Target Display modu bulunmuyor o tuş kombinasyonuyla çalıştıramamanız normal. İki güncel Mac cihaz AirPlay ile birbirlerine kolayca ekranını yansıtabiliyor ancak MacOS sistemi içerisinde sadece yerleşik olarak AirPlay Sunucusu mevcut bu yüzden Android,Windows gibi cihazlardan kolaylıkla ekran yansıtma yapamıyorsunuz.

Bu yazılımların ne kadar sağlıklı bağlantısı olursa olsun kabloyla bir monitöre bağlantı sağlanmış gibi akıcı çalışmayacağını belirtmemde fayda var. Duet Display ve AirServer programlarını bizzat kullandım.
Peki ben bunları nasıl ücretsiz edinebilirim veya başka bir alternatifi var mıdır?

Ücretsiz alternatiflerine her platform için geçerli https://alternativeto.net/platform/mac/ sitesinden ulaşabilirsin. Ücretsiz erişim konusunda ise bi yönlendirme yapamıyorum bir google üzerinde araştırma yap derim. Varsa programın alternatifi, ücretsizi gibi şeyleri gösteriyor ayrıca illa ücretsiz alternatifleri vardır ama arayüz / deneyim konusunda ücretlileri kadar başarılı olmayabilir.

Ücretsiz alternatiflerine her platform için geçerli https://alternativeto.net/platform/mac/ sitesinden ulaşabilirsin. Ücretsiz erişim konusunda ise bir yönlendirme yapamıyorum bir Google üzerinde araştırma yap derim. Varsa programın alternatifi, ücretsizi gibi şeyleri gösteriyor ayrıca illa ücretsiz alternatifleri vardır ama arayüz / deneyim konusunda ücretlileri kadar başarılı olmayabilir.

Peki ben şimdi duet display deneme üyeliği aldım ancak ben şimdi de Mac ekranımı yansıtabiliyorum ancak Mac ekranına vindow ekranımı yansıtamıyorum bu nasıl olacak biliyor musunuz?

Geri
Yukarı