Pc kasasından gelen jet motoru sesi

digiogi

Hectopat
Pc'den bu şekilde jet motoruna benzer çok tiz bir ses geliyor. Bu hangi parçadan ve neden geliyor olabilir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Pc'den bu şekilde jet motoruna benzer çok tiz bir ses geliyor. Bu hangi parçadan ve neden geliyor olabilir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bendede oluyordu ben fanı elimle iyice sıktım, ittim kesildi.

Fanlar gibime geldi veya PSU fanı?

Bendede oluyordu ben fanı elimle iyice sıktım, ittim kesildi.

Fan değil hocam. Bu ses çok nadir geliyor. Fanlar sürekli dönüyor. Zaten hepsini gress ile yağladım.

Fan gürültüleri haricinde 1 sn ve 4 sn arasındaki sesi merak ediyorum. Sadece pc ilk açılırken geliyor ya da kullanımda günde 1-2 kere geliyor.

Yani sanki yüke gireceği zaman içine güç topluyor gibi... Kulağımı dayadım ama nereden geldiğini anlamadım. Ps'den geliyorsa neden acaba bozulmak üzere mi o yüzden merak ediyorum.

Bahsettiğim ses, 1 sn ve 4 sn arasındaki gittikçe incelen ve sonunda "tık" sesi yapan şey.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı