Çözüldü PC'ye ikinci ekran olarak TV bağlanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ZODIAC12

Femtopat
Daha fazla  
Eski TV'yi ikinci ekran olarak kullanmak istiyorum. Bunun için HDMI kablo aldım ve taktım çalışıyor. Ekran kartımda ikinci HDMI çıkışı olmadığı için çoğaltıcı alıp yaptım. Ama istediğim şekilde olmuyor. Kendi ekranimi oraya yansıtmak istemiyorum. İstediğim dosyaları orada açmak istiyorum onu yapamadım. Ekran kartında 3 tane daha yer var ama HDMI değil. Nasıl halledeceğim bunu ben?

Up

Son düzenleme:
Çözüm
Dp 3 tane var. ben dp yı hdmi donusturucu mu almam lazım ? yoksa 5 metrelik dp den hdmı uclu kablo satılıyor mu dırekt onu alayım.

Ben olsam DP'u HDMI'a çeviren bir dönüştürücü alıp eldeki HDMI kabloyu kullanırdım. (dönüştürücünün erkek ucunun DP olmasına dikkat edin)

Edit:Rica ederim.
HDMI olmayan çıkışa dönüştürücü ile bağlantı yapmanız gerek, aynı çıkışı çoğaltınca görüntü kopyalanır.

"Dönüştürücü aldım taktım" şeklinde anlamışım. Yanlış görmüşüm.

Aynı çıkıştan çoğaltıcı ile yaptıysan evet uzatamazsın. Ekran kartındaki diğer girişler için dönüştürücü alıp kullanabilirsin.

Windows+P tuşuna basıp uzat diyeceksin. Yansıt dersen ekran yansır, uzat dersen istediğini elde edersin.
olmuyor. oradakı herseyı denıyorum ama goruntu dırekt pcdekını aktarıyor.

HDMI olmayan çıkışa dönüştürücü ile bağlantı yapmanız gerek, aynı çıkışı çoğaltınca görüntü kopyalanır.
ekran kartında bır tane hdmi giriş var. nasıl yapabilirim başka? var mı baska yontemı dedıgım gıbı yapmak ıcın.

"Dönüştürücü aldım taktım" şeklinde anlamışım. Yanlış görmüşüm.

Aynı çıkıştan çoğaltıcı ile yaptıysan evet uzatamazsın. Ekran kartındaki diğer girişler için dönüştürücü alıp kullanabilirsin.
dp 3 tane var. ben dp yı hdmi donusturucu mu almam lazım ? yoksa 5 metrelik dp den hdmı uclu kablo satılıyor mu dırekt onu alayım

Dp 3 tane var. ben dp yı hdmi donusturucu mu almam lazım ? yoksa 5 metrelik dp den hdmı uclu kablo satılıyor mu dırekt onu alayım.

Ben olsam DP'u HDMI'a çeviren bir dönüştürücü alıp eldeki HDMI kabloyu kullanırdım. (dönüştürücünün erkek ucunun DP olmasına dikkat edin)

Edit:Rica ederim.

Son düzenleme:
Çözüm

Aldım bugün hocam. O şekilde oldu. Diğeri arkadaşlarin dediği gibi aynı ekranı cogaltiyormus. Sorunu dediğin gibi çevirici ile çözdüm. Teşekkürler cevap için.

Yeni konular

Geri
Yukarı