Ping düşük ama oyunda lag var

gods of 999

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar son 1 haftadır bu problem ile karşılaşıyorum 24Mbps internet kullanıyorum Speedtest yaptığım da değerler aynı oyun sırasın da sabit 12 ping ancak bir anda bağlantı kopması ve karakterlerin kayarak gitmesi gibi sorunlar ile karşılaşıyorum oyunu zehir ediyor CAT 7 kablo kullanıyorum ve sadece bu problem League of Legends de oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar son 1 haftadır bu problem ile karşılaşıyorum 24Mbps internet kullanıyorum Speedtest yaptığım da değerler aynı oyun sırasın da sabit 12 ping ancak bir anda bağlantı kopması ve karakterlerin kayarak gitmesi gibi sorunlar ile karşılaşıyorum oyunu zehir ediyor CAT 7 kablo kullanıyorum ve sadece bu problem League of Legends de oluyor.

Paket kaybin var.

Aklıma geldi böyle bir sorun peki çözümü nedir internet sağlayıcısını arayıp hatta reset gibi bir şey mi attırmam gerek?

İnterneti tek sen kullaniyorsan oyun oynarken arkada indirme yapmadigindan emin ol. Bunun haricinde yapabilcegin tek şey servis saglayicini arayip sorunu soylemek.

Karakterlerin kayarak gitmesi bazen LoL de FPS ile de ilgili olabiliyor. FPS'ini 144'e sabitleyip dener misin?

İnterneti tek sen kullaniyorsan oyun oynarken arkada indirme yapmadigindan emin ol. Bunun haricinde yapabilcegin tek şey servis saglayicini arayip sorunu soylemek.

Karakterlerin kayarak gitmesi bazen LoL de FPS ile de ilgili olabiliyor. FPS'ini 144'e sabitleyip dener misin?

FPS'den yana sorun yok zaten 144Hz kullandığım için 144 FPS sabit ev de benden başka kullanan var evet 4 kişi daha.

Anladım teşekkürler peki neden sadece LoL de bu sorun oluşuyor mesela Valorant da oyunun ortasın da bir anda 300 ping oluyor sonra anın da düzeliyor maç boyunca bir daha olmuyor?

Diger 4 kisinin internete erisemedigi bir saatte oynadiginda ayni problem oluyor mu?

Geri
Yukarı