Çözüldü Power Mac G5 Late 2004 sıvı soğutma mı kullanıyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

566156

Kilopat
Makaleler
19
Arkadaşlar elimde 2004 sonu eski bir Power Mac G5 var ama sıvı soğutmalı modeli mi emin değilim. Bilen var mı? Çalıştırırken su sesine benzer şeyler de duyamıyorum... Fan sesi geliyor ama sıvı soğutmalı modellerde de fan var gördüğüm kadarıyla. Mid 2004 modelinde sıvı soğutma kullanıldığı yazıyordu EveryMac'de. Ama bendeki Late 2004 olan.

@710860 hocam siz belki biliyorsunuzdur.

Ayrıca Apple'ın sitesinde farklı konfigürasyona sahip modeller de var sanırım, bahsettiğim model 1.8 GHz tek işlemcili Late 2004 modeli arkadaşlar. Dual değil.

Son düzenleme:
Power Mac G5/2.5DP (PCI-X) (Haziran 2004) modeli ise evet, sıvı soğutma kullanıyor. Diğer sıvı soğutma kullanan Power Mac modelleri de şöyle:

• Power Macintosh G5/2.7 DP (PCI-X) (Early 2005)
  • Power Macintosh G5 "Quad Core" (2.5) (Late 2005)

Sistem çok eleştiri aldığı için daha da çıkmadı zaten.

Power Mac G5/2.5DP (PCI-X) (Haziran 2004) modeli ise evet, sıvı soğutma kullanıyor.
1701518488829.png

Bahsettiğim bu, Haziran Mid 2004 oluyor galiba.

Screenshot 2023-12-02 at 15.06.05.png

Açıkçası Mid 2004 modelinde olup, Late 2004'de olmaması ve bazı 2005 modellerinde kullanılması üzücü olmuş. Ancak internette sıvı soğutma kullanılan modellerin sorun yarattığı belirtilmiş. Teşekkür ederim.

Evet, sıvı soğutma sistemi çok eleştiri almıştı. Forumlarda çok karşılaşıyordum. Uzak durun vesaire gibisinden. Rica ederim.

Arkadaşlar elimde 2004 sonu eski bir Power Mac G5 var ama sıvı soğutmalı modeli mi emin değilim. Bilen var mı? Çalıştırırken su sesine benzer şeyler de duyamıyorum... Fan sesi geliyor ama sıvı soğutmalı modellerde de fan var gördüğüm kadarıyla. Mid 2004 modelinde sıvı soğutma kullanıldığı yazıyordu EveryMac'de. Ama bendeki Late 2004 olan.

@710860 hocam siz belki biliyorsunuzdur.

Ayrıca Apple'ın sitesinde farklı konfigürasyona sahip modeller de var sanırım, bahsettiğim model 1.8 GHz tek işlemcili Late 2004 modeli arkadaşlar. Dual değil.
2005 Tek yada çift fark etmeksizin çok büyük bir sıvı soğutma ile geliyor, bendeki çift işlemcili ve iki adet kafam kadar sıvı soğutma radyatörleri var, kasanın ve her şeyin sökümü çok modüler bir yapıda.

IBM FX (G5) ısınan bir işlemci ve hava soğutma tek başına yetmez.

Satın almak istiyorsanız uzak durun, bendeki G5 yeryüzünde bulunan en hızlı ve opsiyonları en gelişmiş modeli ama günümüz için yavaş.

8 GB DDR1 RAM takılı ve Dual 2.8 ya da 2.7 tam hatırlamıyorum ama en güçlü konfigürasyon ile kullanıyorum, sadece eski bir yazılım olan suitcase ve eski Adobe ürünleri için elimde tutuyorum.

Kapağı kaldırın ve soğutma sistemini görün.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı