Python Generator Nasıl Yapılır?

Neyden bahsettiğı anlamadım.
Şifre generator deyince benim aklıma sadece Strong Random Password Generator şeklinde rastgele bir karakter dizisi oluşturan bir program geliyor.

Eğer bundan bahsediyorsan, yasal olarak endişenmene büyük ihtimalle gerek yok.

Oluşturacağın password generator programını sadece kendin kullanacaksan zaten herhangi bir yasal ihtimali düşünmene gerek yok.

Eğer bu programı senden başkaları kullanacaksa, programı MIT lisansına göre yayınlayabilirsin, bu şekilde kullanıcılara hiç bir konuda garanti vermediğini ve oluşabilecek zararlardan kendileri sorumlu olduklarını belirtebilirsin.

Python:
import random

def hane(uzunluk):
    harfler = ["A", "B", "C", "D", "E", "F", "G", "H", "I", "J", "K", "L", "M", "N", "O", "P", "R", "S", "T", "U", "V", "Y", "Z"]
    sayilar = [0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9]
    uretec = ""
    count = 0
    while count <= 3:
        if count == uzunluk:
                break
        else:
            count += 1
            for i in range(0,uzunluk):
                uretec += str(random.choice([random.choice(harfler),random.choice(sayilar)]))
            for j in range(0,uzunluk,uzunluk):
                uretec += "-"
    return uretec.strip("-")
print(hane(5))

[CODE title="Çıktı"]L9N41-ZR2GH-E8TA2[/CODE]

Öyle generatör falan değil ama zamanında yaptığım bir arkadaşın sorusuna cevap olarak hazırladığım kod.

Yaptığı şey bir key oluşturmak. Başka da birşeyi yok.

Herhangi bir spesifik durum belirtmediğin sürece istediği alamayacaksın. Ya ne istediğini bilmiyorsun, ya konuya hakim değilsin, yada bir şey hakkında o şey için en ufak fikre sahip değilsin

Neyden bahsettiğı anlamadım.
Şifre generator deyince benim aklıma sadece Strong Random Password Generator şeklinde rastgele bir karakter dizisi oluşturan bir program geliyor.

Eğer bundan bahsediyorsan, yasal olarak endişenmene büyük ihtimalle gerek yok.

Oluşturacağın password generator programını sadece kendin kullanacaksan zaten herhangi bir yasal ihtimali düşünmene gerek yok.

Eğer bu programı senden başkaları kullanacaksa, programı MIT lisansına göre yayınlayabilirsin, bu şekilde kullanıcılara hiç bir konuda garanti vermediğini ve oluşabilecek zararlardan kendileri sorumlu olduklarını belirtebilirsin.
Evet hocam sizin dediğiniz gibi rastgele karakter dizisi oluşturan bir program. Satmasam bile öğrenmek istiyorum.

Geri
Yukarı