Python ile web sitesi yapılır mı?

TheDenizz

Centipat
Daha fazla  
Benim fen lisesi için bir proje yapmam gerekiyordu ve konu bulmam lazımdı. Ben de günlüük hayatta karşılaştığım bir problem olan uyku düzenimin bozulması hakkında bir proje düşündüm. Bir web sitesi yapmak aklıma geldi. Site uyku düzenini en sağlıklı şekilde kurmaya yardım edecek. Site kullanıcılardan yaş, uyumak istenilen saat, son 1 haftadaki uyuma ve uyanma saatleri gibi gerekli olan bilgileri alacak ve sonraki haftada uyuması gereken saatleri tablo şeklinde kullanıcılara sunacak. Sizce bu fikrimi nasıl gerçekleştirebilirim ya da gerçekleştirebilir miyim?

bir web sitesi için front-end tarafında html, css ve javascript dili bilmek gerekir. python, c#, java, php gibi programlama dillerini serverside kodlamak için kullanırız.

bu sebeple sadece python vs. bir programlama dili ile web sayfası yazılamaz. günün sonunda yazılan her kod derleyiciye html olarak geçer.

bahsettiğin projeye gelirsek, javascript ile kolay şekilde yapılabilir. fakat biraz araştırma yapman gerek.

Bu fikriniz için web sitesi gerekli mi acaba? Önce bunu bir düşünelim. Çünkü gözüktüğü kadar kolay olmayabilir.
Doğrudan app yazabilirsin.

Web alanında yapacaksan niye Python'la uğraşıyorsun ki? JS ile kolaylıkla yaparsın. Tabii bu şekilde yapınca verileri depolayamazsın. Kullanıcıların giriş çıkış yapacağı ve uzun süreli kayıtların bulanacağı bir sistemse ki öyle istiyor gibi duruyorsun PHP ile yaparsın, veri tabanına bağlarsın verileri.

Ayrıca böyle bir uygulama zaten mevcut. Olan şeyi yapmak, proje yapmış olmak olmuyor. Eğer bu proje bir yarışmaya falan gidecekse geçer not alması zor. Hocanın istediği bir şeyse weble uğraşma direkt olarak console uygulamasıyla yaz kolayca yaparsın. Yine orada JS'de olduğu gibi verileri tutamazsın.

Fakat istediğin şeyi tam anlamadım. Tek seferlik gösterilecekse web üzerinde JS ile yapmak daha mantıklı. Eğer sadece hocana yapacağın, bir yarışmaya katılmayacak bir projeyse -ki bu projenin yarışmaya kabulü zor, var olan bir şey çünkü- console üzerinde yapıp geçersin.

Benim fen lisesi için bir proje yapmam gerekiyordu ve konu bulmam lazımdı. Ben de günlüük hayatta karşılaştığım bir problem olan uyku düzenimin bozulması hakkında bir proje düşündüm. Bir web sitesi yapmak aklıma geldi. Site uyku düzenini en sağlıklı şekilde kurmaya yardım edecek. Site kullanıcılardan yaş, uyumak istenilen saat, son 1 haftadaki uyuma ve uyanma saatleri gibi gerekli olan bilgileri alacak ve sonraki haftada uyuması gereken saatleri tablo şeklinde kullanıcılara sunacak. Sizce bu fikrimi nasıl gerçekleştirebilirim ya da gerçekleştirebilir miyim?
Python ile backend kısmını halledersin. Frontend kısmında Html, css ve javascripte ihtiyacın olacak.

Sizce bu fikrimi nasıl gerçekleştirebilirim ya da gerçekleştirebilir miyim?
Neden gerçekleştiremeyesin ki? Azim ve sabırlı olursan gerçekleştirirsin.

Benve Python falan uğraşma. Javascript ile devam et. Backende ihtiyaç yok gibi. Localstorage üzerinde tutarsın verilerini. Yada firebase kullanırsın.

React ya da Angular (ben Angular'ı tavsiye ederim. İnsanlar Angular'ın daha zor olduğunu söylese de bence daha kolay.) Bu iki teknolojiden birini seç daha sonra da biraz HTML bak. Çok kafa yormana gerek yok. Daha sonra typescript öğren ardından Angular öğrenmeye başla. Yanında herhangi bir CSS Framework'ü kullanarak işleri kolaylaştırabilirsin(Bootstrap'ya da material design kullanabilirsin). Dataları kalıcı hale getirmek için basit olsun diyorsan local Storage kullanabilirsin ya da firebase kullanabilirsin. Daha sonrasında bu projeyi firebase ile hostlayabilirsin ücretsiz olarak. Bence en kolay, güzel şekilde böyle yapabilirsin. Bu dediğini gerçekleştirebilirsin gözünü korkutma.

Geri
Yukarı