R5 5500'in boşta 65 derece olması normal mi?

ArdaFebrix

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Sistemim daha yeni geldi Sinerji üzerinden aldım da boşta işlemcinin boşta 65 derecede çalışması normal mi? Henüz oyun yüklemedim test etmedim oyun içini.

resim_2024-05-09_155649083.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Fan çalışıyor olarak gözüküyor ama söküp tekrar mı takmam gerek acaba?

Fan çalışır da vidaların tam sıkmamış olabilirler arada boşluk kalmış olabilir. Aynı ekran kartı aynı işlemci var bende de boşta 35-40 takılıyor oyunda 60 civarı takılıyor stok fanla.

Masaüstü bir sistem için fazla bu değer. Sistemin linkini gönderebilir misiniz?
Bugün öğlen 12 gibi geldi hocam sadece windows güncellemelerini yaptım ve biostan s.a.m için Resize Bar'ı açtım o kadar.

Fan çalışır da vidaların tam sıkmamış olabilirler arada boşluk kalmış olabilir. Aynı ekran kartı aynı işlemci var bende de boşta 35-40 takılıyor oyunda 60 civarı takılıyor stok fanla.
tamam hocam şimdi içini açıp kontrol edicem.

Kontrol etmeden önce bir aida64 testi yap indirip kaç derecelere çıkacak bak bir.
tamamdır hemen indiriyorum. sonuçları atacağım.

Kontrol etmeden önce bir aida64 testi yap indirip kaç derecelere çıkacak bak bir.
Ekran görüntüsü 2024-05-09 162131.png

hocam bir anlığına 42 oluyor 4-5 dakika sonra kullanım artıyor nedense @EBT11

Dosya Ekleri

• ss2.png
    ss2.png
    32,2 KB · Görüntüleme: 7
  • ss3.png
    ss3.png
    36,9 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
tamamdır hemen indiriyorum. sonuçları atacağım.

Eki Görüntüle 2190912

hocam bir anlığına 42 oluyor 4-5 dakika sonra kullanım artıyor nedense @EBT11

Yük altında pek problem gözükmüyor ama boşta 65 anormal sadece anlamadım valla dostum soğutucuyu düzgün takmasalar yük altında kapanırdı muhtemelen PC.

Yükseldiğinde görev yöneticisine bakıp neyin işlemciyi sömürdüğüne bir bak istersen. Birde format at temiz kurulum yap PC'ye test için kurduklarını kullanma öyle dene bir sonuç alamazsan görev yöneticisinden.

Yük altında pek problem gözükmüyor ama boşta 65 anormal sadece anlamadım valla dostum soğutucuyu düzgün takmasalar yük altında kapanırdı muhtemelen PC.

Yükseldiğinde görev yöneticisine bakıp neyin işlemciyi sömürdüğüne bir bak istersen. Birde format at temiz kurulum yap PC'ye test için kurduklarını kullanma öyle dene bir sonuç alamazsan görev yöneticisinden.
hocam ben sorunun kaynağını anladım.Görev yöneticisini açıyorum sıcaklık hemen 40 dereceye düşüyor bakın şimdi görsel atıyorum.Bunu nasıl çözebiliriz acaba biliyor musunuz?

Dosya Ekleri

• açmadan önce.png
    açmadan önce.png
    266,9 KB · Görüntüleme: 3
  • açtıktan sonra.png
    açtıktan sonra.png
    222,2 KB · Görüntüleme: 3

Geri
Yukarı