R5 5600 için hangi anakart tercih edilmeli?

Bütçe
2800
Gigabyte B550 Gaming X V2 alabilirsin. Çünkü fiyatı uygun olup ATX olan tek anakart o. Ayrıca herhangi bir VRM problemi de yaşamazsın. Sadece NVM slotları, SATA girişleri, USB çıkışları ihtiyacını karşılıyor mu?

Gigabyte B550 Gaming X V2 alabilirsin. Çünkü fiyatı uygun olup ATX olan tek anakart o. Ayrıca herhangi bir VRM problemi de yaşamazsın. Sadece NVM slotları, SATA girişleri, USB çıkışları ihtiyacını karşılıyor mu?
Evet karşılıyor, zaten mouse klavye ve kulaklık takıyorum başka bir şeye ihtiyacım olmuyor.
Peki elimde hiç AMD işlemcisi yok BIOS update'i gerekir mi 5600 için?

Ben Gigabyte B550 Aorus Elite V2 modeli almıştım. Güncelleme gerekiyor demişlerdi ama geldiğinde kutusunun üstünde "AMD Ryzen 5000 Desktop Ready" yazıyordu. Satıcısına sorun isterseniz, belki uyumlu geliyordur.

WhatsApp Image 2023-03-04 at 12.14.03.jpeg

Ben Gigabyte B550 Aorus Elite V2 modeli almıştım. Güncelleme gerekiyor demişlerdi ama geldiğinde kutusunun üstünde "AMD Ryzen 5000 Desktop Ready" yazıyordu. Satıcısına sorun isterseniz, belki uyumlu geliyordur.

Eki Görüntüle 1704402
Hocam valla risk almak istemiyorum çünkü kardeşime hediye olarak vericem sistemi geldiğinde, o yüzdengaranti olursa iyi olur :)

@Yavuz YIlmaz Bu anakartın sayfasına baktığımda 18/09/2020 tarihinde BIOS güncellemesiyle AMD Ryzen 5000 desteği gelmiş. Ben BIOS'un güncel olduğunu düşünüyorum. Ama garanti olsun istiyorsanız dediğim gibi, satıcıya sorabilirsiniz.

Kutunun üstünde 5000 Ready yazan anakartları tercih edebilirsin. Bunlar zaten fabrika çıkışlı 5000 serisi için yükseltilmiş BIOS'lu oluyor ki 2. veya 3. Nesil Ryzen aramayıp direkt tak çalıştır kullan diye sunuluyor.

@imnotagamer'in attığı anakartı ya da diğer markaların 5000 ready yazan anakartlarını alabilirsin.

Geri
Yukarı