R5 5600X sistemi yükseltme

MuRaTZZZ

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Şu an 1080p 144Hz monitörde;

B550 anakart.
R5 5600X işlemci.
RTX 3060 ekran kartı.
2x16 32 GB 3600MHz RAM.

Bileşenli sistemi kullanıyorum. Monitörümden memnunum, şu an için 2K ya da üzerine yükseltmek istemiyorum ama aynı zamanda Quest 3 VR gözlük de kullanıyorum. Gözlüğü PC'ye bağlayıp oyunlarını oynamak istediğimde sistemin kısıtlamalarına takılıyorum maalesef. Bu yüzden hem 1080P'de darboğaz yapmayacak hem de VR oyunlarda sıkıntı yapmayacak kombinasyonda ilk başta ekran kartımı güncellemek istiyorum.

NVIDIA olması şartı ile ekran kartı önerilerinizi rica ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıfır alacaksanız. RTX 4060 Ti 8 GB veya RTX 4070 ama RX 7700XT'ye bakmanızı şiddetle tavsiye ederim 15k'ya 4060ti'dan çok daha iyi performans sergileyen bir kart.

AMD ile ekran kartı kanadında yıldızım bir türlü barışmadı hocam, zamanında çok canım yandı o yüzden bulaşmak istemiyorum. Hatta Nvidia Gigabyte Windforce serisine de çok mesafeliyim.

VR kullanacağım için 8 GB yeterli olmayabilir. RTX 4070 serisini inceliyorum ama markalar noktasında emin olamadım. Şuan EVGA RTX 3060 var ve çok memnunum kalitesinden.

AMD ile ekran kartı kanadında yıldızım bir türlü barışmadı hocam, zamanında çok canım yandı o yüzden bulaşmak istemiyorum. Hatta Nvidia Gigabyte Windforce serisine de çok mesafeliyim.

VR kullanacağım için 8 GB yeterli olmayabilir. RTX 4070 serisini inceliyorum ama markalar noktasında emin olamadım. Şuan EVGA RTX 3060 var ve çok memnunum kalitesinden.
Eğer 6000 ve 7000 serisini kullanmadıysanız AMD'ye şans vermenizi öneririm 500 serisi ve öncesindeki hiçbir sıkıntısı yok artık. EVGA ise maalesef ki yalan oldu artık, şu an en uygun ve iş gören kartlar Galax marka kartlar Türkiye piyasasında.

Eğer 6000 ve 7000 serisini kullanmadıysanız AMD'ye şans vermenizi öneririm 500 serisi ve öncesindeki hiçbir sıkıntısı yok artık. EVGA ise maalesef ki yalan oldu artık, şu an en uygun ve iş gören kartlar Galax marka kartlar Türkiye piyasasında.
Teşekkürler yorumlarınız için, AMD Ceo su Lisa Su bile ikna edemez diye düşünüyorum, benimkisi o derece bir travma :D

Galax ekran kartı kardeşimde var ve malesef kaliteli bir kart değil. Donanım konusunda inanın çok şanssızım o yüzden biraz kaliteli bir model almak istiyorum.

Bir yandan yeni nesil kartları da beklesem mi acaba diye düşünmüyor değilim. Şuan kafam çok karışık :)

Geri
Yukarı