R7 3800X ve RTX 2060S sisteme macOS kurulabilir mi?

Sinancetintas

Kilopat
Yer
Sofia/Bulgaria
Daha fazla  
Meslek
Software Developer
Merhabalar,
Yeni sistemimi topladım. MacOS kurulumu yapmak istiyorum ama nasıl yapacağım konusunda bilgim fazla yok. Özellikle Config dosyasını nasıl oluşturacağım?

* Cihazım da 2 Windows 10 sistem kurulu. (İş ve kişisel olarak 2 farklı sistem SSD1 ve SSD2'de)
* Mümkün olan en güncel MacOS sürümünü şuanda SSD3 e kurulum yapmayı istiyorum.

Yardımınızı rica ediyorum.

Cihaz Özellikleri
Anakart: ASUS ROG STRIX X570-E GAMING ( Wi-Fi 6 )
İşlemci: AMD RYZEN 7 3800X
Ekran Kartı: GIGABYTE RTX 2060 SUPER GAMING OC 3X White 8GB GDDR6
Ram: ASROCK TEAM XCALIBUR PHANTOM Gaming RGB UD-D4 8GBx2 3600Mhz
SSD1: 1TB ADATA GAMMIX S11 M.2 2280 NVMe
SSD2: 1TB ADATA GAMMIX S11 M.2 2280 NVMe
SSD3: ADATA Ultimate SU800 2.5 256GB SATA3

Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış Bilgilendirme
Evet kurulabilir, kuracaginiz SSD'de tamamen bir format gerceklesecektir. O yuzden o SSD'yi sadece macOS icin ayarlamaniz daha saglikli olacaktir.
Hackintosh: macOS Catalina 10.15.1 AMD Kurulumu (Video)
NVIDIA icin ozel ayarlar yapabilirsin. <- Bu sorun ile alakali bir cozum bilmiyorum ama internette gormustum bir ara.

Veya

Merhabalar,
Yeni sistemimi topladım. MacOS kurulumu yapmak istiyorum ama nasıl yapacağım konusunda bilgim fazla yok. Özellikle Config dosyasını nasıl oluşturacağım?

* Cihazım da 2 Windows 10 sistem kurulu. (İş ve kişisel olarak 2 farklı sistem SSD1 ve SSD2'de)
* Mümkün olan en güncel MacOS sürümünü şuanda SSD3 e kurulum yapmayı istiyorum.

Yardımınızı rica ediyorum.

Cihaz Özellikleri
Anakart: ASUS ROG STRIX X570-E GAMING ( Wi-Fi 6 )
İşlemci: AMD RYZEN 7 3800X
Ekran Kartı: GIGABYTE RTX 2060 SUPER GAMING OC 3X White 8GB GDDR6
Ram: ASROCK TEAM XCALIBUR PHANTOM Gaming RGB UD-D4 8GBx2 3600Mhz
SSD1: 1TB ADATA GAMMIX S11 M.2 2280 NVMe
SSD2: 1TB ADATA GAMMIX S11 M.2 2280 NVMe
SSD3: ADATA Ultimate SU800 2.5 256GB SATA3

Teşekkürler şimdiden.
Ekran kartı Gigabyte yerine MSI almanı öneririm aynı modelin MSI modeli olanı var. Sıfır ses ve gürültü diyebilirim. İmzam kısmından bakabilirsin.

Evet kurulabilir, kuracaginiz SSD'de tamamen bir format gerceklesecektir. O yuzden o SSD'yi sadece macOS icin ayarlamaniz daha saglikli olacaktir.
Hackintosh: macOS Catalina 10.15.1 AMD Kurulumu (Video)
NVIDIA icin ozel ayarlar yapabilirsin. <- Bu sorun ile alakali bir cozum bilmiyorum ama internette gormustum bir ara.
SDD sorun değil 2 farklı M.2 SSD var 1 tanesini direk MacOS kurulumunda kullanmak için aldım.
Veya
Kaynak olarak paylaşımların için çok teşekkür ederim. Hepsini tek tek kontrol edeceğim.
Sistemlerimiz aynı ve MacOS’un RTX GPU’ları için desteği maalesef yok. Ben de bu yüzden eski bir RadeonHD 6350 GPU ile deniyorum fakat henüz başaramadım.
Bunu daha önce de duydum elimde çekilişten kazandığım ASUS AREZ STRIX RX580 Top edition 8GB var bunun desteği konusunda bilgin var mı?
Ya da daha yeni bir model olan Radeon RX 5700XT gibi bir ürün alsam daha mı iyi olur?
Ayrıca @blackandyellow Hocamızın da bu konuda fikirlerini bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı