R7 7700 işlemci alınır mı?

Ahmet İltaşş

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba. 1 hafta önce Amazon üzerinden R7 5800x işlemci aldım. Biraz araştırdığımda AM4 roketlerin biraz eski olduğunu işlemci yükseltmek istesem bile Anakart alacağımı fark ettim. R7 7700 almaya karar verdim. Amazon üzerinden iade talebini oluşturdum. R7 7700 alınır mı? önerisinde bulunabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Ahmet İltaşş

Ekran kartım MSI RTX 4070 Ventus 3X 12g OC herhangi bir boğulma olmaz değil mi 7500F işlemciyle? Bir de güç kaynağı ve kasa önerisi alabilir miyim sizden?

@Ahmet İltaşş

Hocam 7600x için de bu ram ve Anakart uygun mudur?

@General Pong Krell

Son düzenleme:
Boğulma olmaz değil mi 7500F işlemciyle?
Olmaz.

Hocam 7600X için de bu RAM ve anakart uygun mudur?
Alacağın bütün AM5 işlemciler ile uygun. Oyun oynuyorsan 7600 veya 7600X alma, 7500F al, aralarında fark yok senin için. Render vs işlerle uğraşıyorsan 7700 al.

Güç kaynağı ve kasaya fazla hakim değilim ve güncel piyasasını da çok bilmiyorum. Onlar için başka konu aç.

Olmaz.

Alacağın bütün AM5 işlemciler ile uygun. Oyun oynuyorsan 7600 veya 7600X alma, 7500F al, aralarında fark yok senin için. Render vs işlerle uğraşıyorsan 7700 al.

Güç kaynağı ve kasaya fazla hakim değilim ve güncel piyasasını da çok bilmiyorum. Onlar için başka konu aç.
Yardımınız için teşekkürler hocam. İşlemci olarak 7500f sipariş veriyorum Anakart ve ram siparişini de bugün yarın veririm.

Yardımınız için teşekkürler hocam. İşlemci olarak 7500F sipariş veriyorum anakart ve RAM siparişini de bugün yarın veririm.

Rica ederim. RAM bundan 2 tane al, CL'ye takılma onun eksisini hissedemezsin. Ekstra 400 vermeye gerek yok flare X5'e. Bunun tasarımı da epey güzel.

Geri
Yukarı