Çözüldü Radeon 6480G sürücüsünü güncel işletim sisteminde eski yazılım kurulmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

w1llard

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5500.
Zotac RTX 3060 12GB.
16 GB Ram.
A520M K V2.
Crucial P3 3D, 500GB.
Dostlar merhaba, nasılsınız iyisinizdir umarım. Benim arızalı bir ekran kartım var ve mavi ekrana düşüyor, eskiden Windows 10'daydım fakat güncel sürücüsü Windows 8.1'de çalışıyor, başka bir sebepten dolayı Windows 8.1'e geçtim, fakat Windows 8.1'de sadece güncel sürücüsü kuruluyor ben eskisini kurmak istiyorum, eskisini kurduğum zaman PC açıldıktan sonra masaüstüne gelince 10-20 saniye donuyor sonra ya mavi ekrana düşüyor ya da donuyor, tekrar yeni sürücü kurdum fakat eskisini istiyorum, neler yapabilirim? Hiçbir şekilde kurulmuyor DDU ile sildim öyle kurdum olmuyor.
APU laptop.
Özelliker:
AMD A4-3300M
Radeon 6480G.
(Eski sürücüsü kurmaya çalıştığım, ekran kartı ve işlemci.)

@KITT Hocam rahatsız ettiğim için özür diliyorum, bu konu hakkında bilginiz varsa yardım eder misiniz?

Son düzenleme:
Çözüm
Ne kadar mümkün bilmiyorum ama deneyelim. Adım adım aşağıya yazıyorum. Bütün işlemler güvenli modda gerçekleşecek.

Sürücü kurulumu:

1- DDU ile AMD sürücülerini kaldır. "Temizledikten sonra yeniden başlatma" seçeneğiyle gerçekleştir zaten güvenli modda olacağın için.

2- Aşağıdaki linkten Windows 8.1 64-bit'e tıklayıp 16.2.1 sürümünü indir.

3- Aşağıdaki yöntemle sadece sürücüyü kur. 4:40'a kadar izlemen yeterli.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eski kontrol paneli kurulumu:

1- Eski 15.7.1 sürümünü indir.

2- 15.7.1 kurulum dosyasını çalıştırıp dosyaların çıkarılmasını bekle. Dosyalar çıkarıldıktan sonra kurulum başlayacaktır, o kurulum ekranını kapat.

3- 6. adımda yaptığımız işlemde C:\AMD veya C:\Program Files (x86)\AMD klasöründe "WHQL-Win8.1-Win7-Catalyst-15.7.1-Oct30" isimli bir klasör oluşacaktır. O klasördeki Packages\Apps\CCC2\Utility64-Net4 yolunda bulunan ccc-utility64.msi dosyasını yönetici olarak çalıştırarak kurulumun gerçekleşmesini bekle.

Bu şekilde adımları gerçekleştir ve kontrol et bakalım. Dediğim gibi ne kadar mümkün bunu yapmak bilmiyorum ama deniyoruz.
Sorunun sebebi umarım ekran kartı değildir. Açıkçası aklıma pek bir şey gelmedi bu konuda. CPU overclock ayarları için istiyordun sanırım yazılımı. Bunun için üçüncü parti yazılımlara bakmayı deneyebilirsin.
Hocam maalesef ekran kartı, başka güzel program yok hocam, gene de uğraşlarınız, emekleriniz için size minnettarım, çok teşekkür ederim hocam, kralsınız, adamsınız.
Mutlu yıllar dilerim hocam...

Yeni konular

Geri
Yukarı