Redmi 9C hızlandırma

shollessu

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,

Babam Redmi 9C kullanıyor ve aldığı günden beri telefon deli gibi kasıyor. Evet alınmayacak bir telefon fakat iade edemedik aldığımız zaman. Custom ROM kurmayı denedim fakat bug doluydu tekrardan MIUI'a geri döndüm. Redmi 9C kullananlar veya bu sorunun giderebileceğini bilen var ise yardımcı olabilir mi?

Redmi'nin giriş segmenti cihazları zaten performans açısından sorunlu ancak Redmi 9C tam bir facia. Annem GM5 Plus'dan Redmi 9C'ye geçti ve 2016'dan kalma GM5 Plus bile arayüz performansında yanında uçak gibi kalıyor. Ben yaklaşık bir yıldır pek çok farklı yöntem denedim ancak bu telefon hiçbir şekilde hızlanmıyor, en güzeli cihazı ya satmak ya da defalarca servise vererek para iadesi almak.

Redmi'nin giriş segmenti cihazları zaten performans açısından sorunlu ancak Redmi 9C tam bir facia. Annem GM5 Plus'dan Redmi 9C'ye geçti ve 2016'dan kalma GM5 Plus bile arayüz performansında yanında uçak gibi kalıyor. Ben yaklaşık bir yıldır pek çok farklı yöntem denedim ancak bu telefon hiçbir şekilde hızlanmıyor, en güzeli cihazı ya satmak ya da defalarca servise vererek para iadesi almak.

Hocam MIUI sürümü ağır olduğu için haliyle... GM 5 Plus neredeyse saf Android ve hafif olduğu için tabii ki daha iyi çalışır. Pixel ROM'lara da aslında saf Android dememeli. Daha önce GM 8 kullandığım oldu ve idealdi.

Hocam MIUI sürümü ağır olduğu için haliyle... GM 5 Plus neredeyse saf Android ve hafif olduğu için tabii ki daha iyi çalışır. Pixel ROM'lara da aslında saf Android dememeli. Daha önce GM 8 kullandığım oldu ve idealdi.

ROM ağır olmasının yanında stabilde değil, arandığında ya da aradığında hattın geç düşmesi hatta düşmemesi gibi farklı sorunlarda cihazda var.

Redmi'nin giriş segmenti cihazları zaten performans açısından sorunlu ancak Redmi 9C tam bir facia.
Kesinlikle bir facia.

Kesinlikle bir facia.

Elimizdekini satıyorum ilgilenen varsa yardımcı olabilirim 😅

Dosya Ekleri

• 20230808_083243.jpg
    20230808_083243.jpg
    86,3 KB · Görüntüleme: 17

Yeni konular

Geri
Yukarı