Redmi Note 12 Pro 5G'nin oyundayken 43 derece olması normal mi?

huseyro

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben geçen hafta Redmi Note 12 5G aldım ama oyun oynarken 20 dakika filan sonra 42 derece oluyor en fazla 43 oldu daha ustunu gormedi. 42 43 zararlı bir derece mi? Rahat oynayamiyorum. Bir de yaz ayindayiz artı olarak yeni olduğu için korkuyorum.

Merhaba. Ben geçen hafta Redmi Note 12 5G aldım ama oyun oynarken 20 dakika filan sonra 42 derece oluyor en fazla 43 oldu daha ustunu gormedi. 42 43 zararlı bir derece mi? Rahat oynayamiyorum. Bir de yaz ayindayiz artı olarak yeni olduğu için korkuyorum.
Bu hocam saçma birşey böyle birşeyin olmaması gerek tel kaçakmı diye sorucam onla alakasıda olamaz garip bir durum bir kaç gereksiz dosya silip oyunuda silin yeniden başlatıp oyunu tekrar yükleyin.Tekrar aynısı olursa yazarsınız 42 derece normal değil en azından 30 olsa sorun yok ama.

Hayır, basit bir graphite soğutmadan başkası olmayan bir cihazda oyunda 42 derece görmek kadar normal bir şey yok. En alttaki videoda 5-10 dakikada bile 45 dereceyi görüyor ve test oda sıcaklığında yapılmış. Yazın daha da sicaklik artısı olur.
Aynı işlemciyi kullanan A34 de bu sıcaklıklarda 5-10 dakikada eriyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kocaman vapor chamber'a sahip S22 Ultra bile oyunda 46 dereceyi goruyorken graphite cooling system'li Note 12 Pro mu görmeyecek? Endişe etmeniz gereken bir durum yok. YouTube'da sayısız gaming testte 40 dereceyi kolayca aşıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
@mami_grimes00
@Head Of The TabIe
@huseyro

45 derece diyelim.

Hayır, basit bir graphite soğutmadan başkası olmayan bir cihazda oyunda 42 derece görmek kadar normal bir şey yok. En alttaki videoda 5-10 dakikada bile 45 dereceyi görüyor ve test oda sıcaklığında yapılmış. Yazın daha da sicaklik artısı olur.
Aynı işlemciyi kullanan A34 de bu sıcaklıklarda 5-10 dakikada eriyor.
Kocaman vapor chamber'a sahip S22 Ultra bile oyunda 46 dereceyi goruyorken graphite cooling system'li Note 12 Pro mu görmeyecek? Endişe etmeniz gereken bir durum yok. YouTube'da sayısız gaming testte 40 dereceyi kolayca aşıyor.
@mami_grimes00
@Head Of The TabIe
@huseyro

45 derece diyelim.
Peki zarar verirmi telefona

Peki zarar verir mi telefona?
Hayır, 45-46 derece üstünde çalısmazsa herhangi bir zararı olmaz. Bu derecelerin üstüne çıksa bile uzun süre bu sıcaklıklarda çalışmadığı sürece sorun olmaz. Genshin Impact gibi konsol grafikli oyunlarda yazın 46-47 dereceyi bile geçebilir çünkü. Oyuna ara vermek ve cihazı dinlendirmek en sagliklisi olur.
Kısaca 42-43 derece cihaza zarar verecek sıcaklıklar değil.

Geri
Yukarı