Redmi Watch 2 Lite Su aldı

1Mehmet_Bey

Centipat
Daha fazla  
Tam 1 yıldır kullanıyorum. 2 gün önce kordonu yerinden çıkardım ve saati inceledim. İncelemenin sonucunda kordonların takıldığı yerin toprak gibi bir maddeyle dolu olduğunu fark ettim ve ben de bunu temizlemeye karar verdim. Temizlediği kısmın cihazın içindeki elektronik parçalarla alakası yok, tamamen plastikten yapılmış. Tam olarak şurası:

20240411_083038.jpg

Ben de saati bu şekilde tahmini olarak 300ML kapasiteli küçük bir çorba tabağına koyup içine su doldurdum ve 2 fırt sabun sıktım. Elime eski bir diş fırçası alıp oraları yıkadım. (bakın saat tamamen suyun içindeydi, sadece resimdeki yerleri fırça ile yıkadım. Yani saatin altındaki sensörleri veya ekranı fırçalamaya çalışmadım) 2dk sonra saatin tuşu çalışmamaya başladı, sonra ekran şöyle oldu:

Screenshot_20240409_174007_Gallery.jpg

Ben de saç kurutma makinesi ile biraz kuruladım. 5dk sonra tekrar denediğimde saat açıldı, Bluetooth ve sensörler dışında her şey çalışıyordu. Hala çalışıyor fakat içerisinde kısa devre yapan bir şey olduğundan şarjı 20sn içinde bitiyor. Şarja takınca saat alev gibi oluyor e çok az şarj oluyor. Mesela 1 gün önce gece şarja takıp sabah uyandım saat aşırı sıcaktı ve şarjı %5'ten %7'ye çıkmıştı.

Neyse, konuyu çok gereksiz uzattım. Buradaki hata bende mi (büyük ihtimalle bende)? Sizce ürün garanti kapsamında mıdır? Garantiye yollasam tamir edilir mi? (tamir edilemez de belki yenisi gönderilir)

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı