Çözüldü Resident Evil serisi hangi sırayla oynanmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Siodhach

Hectopat
Merhabalar, RE'ye başlamayı düşünüyorum. Serisini oynayabilecek yeterli vaktim ve imkanım var. Benim merak ettiğim bu 2000'li yıllarda çıkmış oyunlar değil de grafikleri ve kontrolleri günümüzde oynanabilir olanlardan hikaye sıralaması olarak önerebilir misiniz?

1 eski olduğu için mi önermediniz? Ayrıca bu sırayla oynarsam kesin anlarım değil mi?

Emulatör ile tüm seriyi oynarsınız ama kontrolleri çok sıkıntılı. Revelation gibi serilerde var bunların dışında fakat kontroller kötü. Zaten 2, 3, 4 remake var. 5 ile 6 kontrolleri çok sıkıntı değil 7, village, Shadow of rose yeni oyunlar.

Emulatör ile tüm seriyi oynarsınız ama kontrolleri çok sıkıntılı. Revelation gibi serilerde var bunların dışında fakat kontroller kötü. Zaten 2, 3, 4 remake var. 5 ile 6 kontrolleri çok sıkıntı değil 7, village, Shadow of rose yeni oyunlar.
Peki cevabınız için teşekkürler. Konuyu açmadan önce internetten biraz baktımda herkes farklı bir oynama sırası söylemiş mesela siz 2,4,3,5,6 demişsiniz. Diğer forum kullanıcıları hem sırasını farklı söylemiş hem 0 ve 1 oyununu izleyerek hikayesini anlarsınız demiş. Benim burada biraz kafam karıştı ondan cevaplarsanız sevinirim.

Peki cevabınız için teşekkürler. Konuyu açmadan önce internetten biraz baktımda herkes farklı bir oynama sırası söylemiş mesela siz 2, 4, 3, 5, 6 demişsiniz. Diğer forum kullanıcıları hem sırasını farklı söylemiş hem 0 ve 1 oyununu izleyerek hikayesini anlarsınız demiş. Benim burada biraz kafam karıştı ondan cevaplarsanız sevinirim.

Oyun ile film serisini karıştırıyor millet ondan dolayı benim önerdiğim sıra oyun hikayesi olarak doğru ilerleyen sıra.

Merhabalar, RE'ye başlamayı düşünüyorum. Serisini oynayabilecek yeterli vaktim ve imkanım var. Benim merak ettiğim bu 2000'li yıllarda çıkmış oyunlar değil de grafikleri ve kontrolleri günümüzde oynanabilir olanlardan hikaye sıralaması olarak önerebilir misiniz?
0 ve 1 ve diğer yan oyunları oynamayacaksanız sıra şu şekilde:
3. oyunun yarısı, 2. oyun, 3. oyunun kalan yarısı, 4. oyun, 5. oyun, 6. oyun
7, 8, SoR
Not: 7 ve 7'den sonrası başka bir hikayedir. Ayrıca 5 ve 6. oyun kötü, oynayıp oynamamak size kalmış. Oynamadan da geçebilirsiniz.

Geri
Yukarı