Çözüldü RGB şerit LED kasaya nasıl montelenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

XoreXTago

Decipat
Yer
İstanbul/Eyüp
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Elimde aşağıda verdim fotoğraftaki LED'ler var bunları atmaktansa değerlendirmek istiyorum. Bunları kasama montelemek ve kasayı (PC kasası) çalıştırdığım zaman LED'ler de otomatik çalışsın, kapattım zamanda LED'ler otomatik kapansın. Bunu yapmam mümkün mü, mümkünse nasıl yaparım?

Dosya Ekleri

• IMG_20231125_122839.jpg
    IMG_20231125_122839.jpg
    260,3 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_20231125_122811.jpg
    IMG_20231125_122811.jpg
    152,3 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu LED şeritler 12v ile çalışıyor hocam güç kaynağında herhangi bir sarı kabloya + siyah kabloya - ucunu bağlarsanız çalışır. Bilgisayarı başlattığınızda 12v devreye gireceği için istediğiniz gibi çalışır. Kasaya da çift taraflı bant ile yapıştırabilirsin. Molex veya SATA tarafında ki siyah ve sarı kabloları kullanabilirsin. Önemli olan sarı 12v yani + siyah gnd yani - olacak şekilde bağlaman gerekir.

Hocam kusura bakmayın çözüm olarak işaretledim biliyorum ama bir sorun oldu da bunu da sormak istedim. Kescem zmn fark ettim ki güç kaynağından dişi sökete dişi söketten de SATA söketine kablo gidiyor. Şimdi ben SSD ve HDD kullanıyorum ve güç kaynağından gelen yeri kesersem SATA bölmüne güç gitmiyip HDD çalışmaz diye korkuyorum. Dişi söketten SATA'ya giden kabloyu kesersem gene HDD çalışmaz diye korkuyorum ne yapmalıyım?

Attım resimde SATA'ya giden kablolar dişi söketin içinde sonra dişi söketten direk SATA'ya gidiyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    156,8 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı