RTX 2060 sistem oyunda donup mavi ekran veriyor

QronTeZ

Femtopat
Öncelikle merhaba biraz uzun bir yazı olacak şimdiden özür diliyorum.
Sistemim: Windows 11 Pro
Monitör: ASUS TUF Gaming VG249Q1R
PSU: Sharkoon SHP650 V2 650W 80Plus
Anakart: ASUS TUF Gaming B550M Plus Wi-Fi
İşlemci: Ryzen 5 3600
RAM: Dual 16 GB 3200 MHz (8+8)
Ekran Kartı: MSI RTX 2060
SSD: NVMe M.2 500 GB
HDD: 1 TB hard disk
Soğutucu: Cooler Master ML240L V2 ve Vento stok fan ve kasa arkası fanı var

Sorunum şu: Örneğin Dying Light 2 oyununda Full grafik ayarları açtığımda birkaç dakika sonra oyun dunuyor ve PC kapanıyor. Bazen Memory hatası veriyor. Normalde de PC açılırken ilkte değil kendi kendine ses çıkarmadan 2. veya 3. resette açılıyor (reseti kendi kendine atıyor PC). Normalde bilgisayarım 7/24 açık Knight Online oynuyorum. Oyunda FPS düşmesi yemiyorum fakat anlık mslik donmalar takılmalar oluyor. 120 FPS değil de böyle 40-50 FPS de takılıyormuşum gibi tepkiler oluyor bilgisayarda. Ben güç kaynağının yetmediğini düşünüyorum. Bilgisi olan arkadaşların yardımcı olmasını istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Eklemeyi unuttuğum not :
Sıcaklık değerleri : Ekran Kartı 79 derece işlemci : 70 derece anakart : 40-50 derece arası Yükteki sıcaklık değerleri.

Son düzenleme:
Akilli depolamanin açık olduğundan emin olun.

Açık hocam bilgisayarda güncel BIOS da güncel ama şöyle bir şey var. Dün biraz kurcaladım ben D.O.C.P XMP açıktı onu kapadım manuel 3200 MHz'e çektim RAM'i diğer ayarları Auto'da bıraktım. Oyunda DLSS kaliteyi açınca kapanıyordu. PC dün bunları yaptıktan sonra bir sıkıntı olmadı. Şimdilik problem düzeldi gibi ilerleyen zamanlarda bir şey olur mu bilmiyorum ama şu anlık problem düzeldi gibi XMP de bir sıkıntı vardı sanırım.

Hocam bir şey soracağım bilginiz varsa bilgisayar auto'da kendisi ram ayarlarını yaptığında sapıtıyor bilgisayar ilk auto yapıp açtığımda bir sıkıntı yok ama reset attığımda ayarlama yaptıysa aptallaşıyor bilgisayar ve bileşenler düzgün çalışmıyor hata veriyor sürekli

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı