RTX 3070 GPU crash

Cinar kucuk

Centipat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
laptop olduğu için bilmiyorum
Ekran kartı
RTX 3070 LAPTOP
Anakart
laptop olduğu için bilmiyorum
İşlemci
i710870H
Merhaba, geçenlerde The Last of Us part 1 oyununu oynarken ufak bir işim çıktı ve PC (laptop) başından kalkmam gerekti geldğimde ise ekranımda GPU crash verdiği yazıyordu. İlk defa böyle bir sorunla karşılaştım bilgisayarımın ekran kartına zarar vermiş midir PC'yi alalı 1 yıldı oldu.

Sistem özellikleri: i710870H, RTX 3070 16 GB RAM 1TB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, geçenlerde The Last of Us part 1 oyununu oynarken ufak bir işim çıktı ve PC (laptop) başından kalkmam gerekti geldğimde ise ekranımda GPU crash verdiği yazıyordu. İlk defa böyle bir sorunla karşılaştım bilgisayarımın ekran kartına zarar vermiş midir PC'yi alalı 1 yıldı oldu.

Sistem özellikleri: i710870H, RTX 3070 16 GB RAM 1TB SSD.

Şimdi ilk öncelikle oyun orjinal mi? Buna cevap verdikten sonra Malwarebytes programını indirip bir tam tarama yapın.

@partylikeits1941 sanırsam bu konuda daha bilgili. Normal diyorsa olabilir bilemem ama siz bir de benim dediğimi yapın.

Şimdi ilk öncelikle oyun orijinal mi? Buna cevap verdikten sonra Malwarebytes programını indirip bir tam tarama yapın.

@partylikeits1941 sanırsam bu konuda daha bilgili. Normal diyorsa olabilir bilemem ama siz bir de benim dediğimi yapın.

Oyunun orijinal olup olmaması ile ilgili bir sorun değil bu.

Kanka oyun hep aynı grafkite aynı şekilde açık VRAM seviyesi hep aynı kalmıştı ama oyun pause alınca ben yokken crash verdi.

TLOU crash veriyor ara ara, normal. Kartına zarar vermez. VRAM'ya da RAM zorlandığında crash veriyor genellikle. Büyük ihtimal VRAM'in yetmedi anlık, crash verdi.

Oyun hep aynı VRAM kullanılımında kaldı crash verse ilk başlarda verirdi.

Oyun hep aynı VRAM kullanılımında kaldı crash verse ilk başlarda verirdi.
Senin gördüğün VRAM kullanımını etkileyen faktörler var. Oyun VRAM kullanımını 8 GB'nin altında, kaplama yüklemeyerek de tutmuş olabilir. Sonra kendisine biraz boş alan görmüşse kaplama yükleyeyim demiştir, kaynakları aşmıştır. Sonrasında da crash yemişsindir. Zaten 8 GB VRAM'i olan bir kartta 8 üstüne çıkmasının mümkünatı yok VRAM kullanımının. Aynı kalması da bir şey ifade etmiyor o yüzden.

Zaten dediğim gibi normalde kaynak aştığın için oyunlar kolay kolay crash vermez, maksimum stutter, FPS drop yaşarsın. TLOU biraz sorunlu bir port olduğu için crash sorunu var.

Senin gördüğün VRAM kullanımını etkileyen faktörler var. Oyun VRAM kullanımını 8 GB'nin altında, kaplama yüklemeyerek de tutmuş olabilir. Sonra kendisine biraz boş alan görmüşse kaplama yükleyeyim demiştir, kaynakları aşmıştır. Sonrasında da crash yemişsindir. Zaten 8 GB VRAM'i olan bir kartta 8 üstüne çıkmasının mümkünatı yok VRAM kullanımının. Aynı kalması da bir şey ifade etmiyor o yüzden.

Zaten dediğim gibi normalde kaynak aştığın için oyunlar kolay kolay crash vermez, maksimum stutter, FPS drop yaşarsın. TLOU biraz sorunlu bir port olduğu için crash sorunu var.
oyunda vram kullanımı 9 gb a yakındı

Yeni konular

Geri
Yukarı