Rehber RTX 4000 Serisi USB 3.2 GEN 2 Type-C Girişe Sahip Laptoplarda DP ile Görüntü Aktarımı

tpfk92

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus TUF Gaming A15 507XI
Asus TUF Gaming VG27AQ
XPG Summoner Cherry MX Red Switch
Razer Deathadder V2
Razer Blackshark V2 X
Meslek
Mühendis
Selam herkese. Daha önce açtığım soru konusunda çözümü paylaşmıştım ama bu sorunu yaşayan çok kişi var gördüğüm kadarıyla ve arada kaynamaması için bu şekilde bir paylaşım yapmak istedim.

Kullandığım laptop: Asus TUF Gaming A15 FA507XI.
Kullandığım monitör: Asus TUF Gaming VG27AQ.

Bilgisayarımda 2 adet USB 3.2 GEN 2 giriş ve monitörde HDMI ve DP girişleri var. Bu nedenle Type-C'den DP'ye görüntü aktarmam gerekiyordu.
Forumda ve internette genel olarak tavsiye edilen Paugge Type-C / DP Kablo 'yu denediğimde görüntü alamadım. Forumlarda net bir bilgi yok hatta Asus müşteri hizmetleri ile görüştüğümde yalnızca Type-C'den Type-C'ye görüntü alabileceğim söylendi. Ama tabii ki doğru bir bilgi değil bu.
Elimde DP-DP kablo mevcuttu monitör ile gelen ve aşağıdaki adaptörleri deneme amaçlı aldım:

Alfais Adaptör
UGreen Adaptör

Sonuca geleyim, ikisi de sorunsuz çalışıyor. Maksimum çözünürlük ve maksimum yenileme hızı ile görüntü alabildim.
Ama ikisini de iade ettim ve tavsiye etmem çünkü;
-UGreen fiyatına göre kaliteli değil. 560 lira şu an fiyatı ve plastik bir malzeme.
-Alfais de kablosuz direkt adaptör olduğu için uzun vadede Type-C girişine bindireceği yük ile zarar verir gibi duruyor.

Size tavsiye edeceğim ürün şudur;
DARK

Alüminyum malzeme, yeterli bir kabloya sahip ve fiyatı (şu an 250 tl) malzeme kalitesine göre çok uygun.

Sonuç olarak 3 adaptör de iş görüyor, benzeri bir adaptör de alınabilir ama bu attığım 3 ürün de sorunsuz, test ettim çalışıyor. 👍 DARK fiyatına göre gayet iyi, tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı