RTX 4060 için PSU tavsiyesi

megalaz

Femtopat
Daha fazla  
ASUS Prime B650 M-K am5.
ASUS GeForce RTX 4060 Dual 8 GB.
AMD Ryzen 5 7500 F
Kingston Fury Beast 16 GB 6000MHz (şimdilik)

Merhaba. Toplamaya çalıştığım sisteme uygun ileriye dönük 850W veya çok gerekli değilse 750W PSU tavsiyesi bekliyorum. Forumda bayağı mesaj okudum ve okudukça her markanın farklı modellerinin farklı iç yapıya sahip olması kafamı bayağı karıştırdı. Kafamdaki sorular şöyle;

ATX 3.0 olması şart mı ya da iyi mi olur?
MSI, NZXT, Thermaltake için hangi serileri tavsiye edersiniz?(örneğin MSI için GF mi GL serisi mi gibi)
Yurt dışı satın almak sıkıntı olur mu garanti için.

Bütçe 3-4 k bu markaların garantisi 10 yıl sanırım.

@Oreki
Uzman tavsiyeleriniz benim için kıymetli...
Şimdiden herkese teşekkürler...
Not; kasa tavsiyesi de alabilirim.

850W bir model fazla abartı olur gerçekten. İleriye dönük olarak 750W uygundur.

ATX 3.0 olması şart mı ya da iyi mi olur?

Daha iyi olur ama şart değil.

Şu an fiyatına göre alabileceğiniz en iyi 750W model bu. İndirim bitmeden hemen alırdım.

MSI, NZXT, Thermaltake için hangi serileri tavsiye edersiniz?(örneğin MSI için GF mi GL serisi mi gibi)

MSI olacak ise; G, 750GF hariç GF ve GL modelleri alınabilir. Kalite sıralaması: G > GF > GL. PQ750M, 750GF ve 750GL modellerinden daha üstün.

Ancak şu an hiçbirisi fiyatlarını hak etmiyor. PQ750M'den bahsetmiyorum elbette.

Thermaltake'in GF3 modeli, NZXT'nin C Gold serisi ile MSI'ın G serisi hemen hemen aynı kalitedeler. GF 3 birkaç milim daha geride.

Her halükarda hiçbirisi şu an bir PQ750M etmez. Fiyatına göre çok çok iyi günümüz piyasasında.

Yurt dışı satın almak sıkıntı olur mu garanti için.

Arkadaşıma Cooler Master MWE 850 Gold V2 aldırdım, hiçbir problem yok ama almanıza gerek yok PQ750M varken.

@Oreki Hocam ayrıntılı bilginiz için teşekkür ederim gayet açık ve net olmuş kafam yurtdışı TT gf3 ile
MSI MPG A750GF takılmıştı .İkisininde Amazon.ge fiyatı 4 K. TT Türkiye fiyatı ise 7 K
indirim kartı vardı kullanmak icin gerek yok diyorsanız tavsiyenize uyacağım yok TT gf3 4k iyi fiyat veya MSI iyi fiyat derseniz sipariş iptal etmem fiyat çok derseniz tavsiyenize uyup DC alacağım
vakit ayırdığınız için teşekkürler...

not;indirim kartı yaklaşık fiyatlarını 3.800 ₺ ye getirecek

@Oreki Hocam ayrıntılı bilginiz için teşekkür ederim gayet açık ve net olmuş kafam yurtdışı TT gf3 ile
MSI MPG A750GF takılmıştı .İkisininde Amazon.ge fiyatı 4 K. TT Türkiye fiyatı ise 7 K
indirim kartı vardı kullanmak icin gerek yok diyorsanız tavsiyenize uyacağım yok TT gf3 4k iyi fiyat veya MSI iyi fiyat derseniz sipariş iptal etmem fiyat çok derseniz tavsiyenize uyup DC alacağım
vakit ayırdığınız için teşekkürler...

not;indirim kartı yaklaşık fiyatlarını 3.800 ₺ ye getirecek

Rica ederim. A750GF sıkıntılı bir model zaten. TT GF3 4000 TL civarına fena değil, PQ750M'den birazcık daha iyi. Ek olarak 12VHPWR çıkışı da var. 4000 TL fiyata gelecek ise size alabilirsiniz.

3800 TL diye ekleme de yapmışsınız. Mutabıkız o halde. Hayırlı olsun.

@Oreki hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkürler sayenizde PSU işini çözdüm eğer kasa hakkında bir tavsiyeniz varsa onu da almak isterim
vakit ayırdığınız için tekrardan teşekkür ederim...

@Oreki hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkürler sayenizde PSU işini çözdüm eğer kasa hakkında bir tavsiyeniz varsa onu da almak isterim
vakit ayırdığınız için tekrardan teşekkür ederim...

Rica ederim ne demek. Kasa piyasasından uzağım. Yani bildiğim kaliteli modeller var ama fiyatlarını hak edip etmediklerini bilemiyorum. O yüzden siz en iyisi kasa kategorisinde yeni bir konu açın, orada daha fazla dikkat çeker ve yardımcı olunur.

Geri
Yukarı