Çözüldü Rufus ile Windows 7 kurulumu nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Creelpy7

Attopat
Daha fazla  
RAM
8GB
SSD veya HDD modeli
SSD 500GB Kingston
Ekran kartı
Intel HD Graphics 520
İşlemci
Intel Core i5
Merhaba. Kullanmadığım laptopuma eğlence amaçlı Windows 7 yüklemek istiyorum. Technopat'tan ISO dosyasını indirdim sonra laptopuma attım. Rufus ile USB'ye yazdırdım. Ama sonra USB'den açılınca disk seçme ekranında hiçbir disk göstermiyor ve "gerekli bir CD/DVD sürücü aygıtı eksik" diye bir mesaj çıkıyor. USB'yi çıkarıp açtım Windows 10'u da silmiş. GIGABYTE'ın aracını denedim o da "The boot.wim file not found" hatasını veriyor. Böyle bir durumda Windows 7 nasıl kurarım?

Merhaba. Kullanmadığım laptopuma eğlence amaçlı Windows 7 yüklemek istiyorum. Technopat'tan ISO dosyasını indirdim sonra laptopuma attım. Rufus ile USB'ye yazdırdım. Ama sonra USB'den açılınca disk seçme ekranında hiçbir disk göstermiyor ve "gerekli bir CD/DVD sürücü aygıtı eksik" diye bir mesaj çıkıyor. USB'yi çıkarıp açtım Windows 10'u da silmiş. Gigabyte'ın aracını denedim o da "The boot. Wim file not found" hatasını veriyor. Böyle bir durumda Windows 7 nasıl kurarım?

Sisteminiz GPT destekliyorsa Rufus uygulamasından GPT'yi seçip flash belleğe yazdırmanız gerek. Eğer sisteminiz MBR destekliyorsa MBR'yi seçip yazdırmanız gerek. Muhtemelen ondan formata geçemiyorsunuz.

Sisteminiz GPT destekliyorsa Rufus uygulamasından GPT'yi seçip flash belleğe yazdırmanız gerek. Eğer sisteminiz MBR destekliyorsa MBR'yi seçip yazdırmanız gerek. Muhtemelen ondan formata geçemiyorsunuz.

Sistemim GPT. Zaten GPT olarak yazdırdım hala sorun devam ediyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı