Rufus USB'yi görmüyor

İndirdim ama nasıl açılacak hakkında bir fikrim yok. ISO dosyası olarak indi ama o nasıl açılacak hakkında bir fikrim yok.

Şu an hangi işletim sistemi var yazar mısın?
Linux mu? Windows mu? Ona göre sana ne yapacağını anlatabiliriz...

Ventoy’un sitesine girin hocam, sonra linux.tar.gz ile biten dosyayı indirin. Ardından dosyayı açıp Ventoy2Disk.sh dosyasını açın ve sonra ventoy açılacaktır. Options kısmından partion style’ı GPT yapmayı unutmayın.

Ardından USB’e ventoy kurun. İstediğiniz ISO. dosyasını USB’e atın ve bilgisayarı USB’den başlatın. Menüden ISO. dosyasını seçip kuruluma başlayın.

Umarım bir çözüm olur.

Ventoy’un sitesine girin hocam, sonra linux.tar.gz ile biten dosyayı indirin. Ardından dosyayı açıp Ventoy2Disk.sh dosyasını açın ve sonra ventoy açılacaktır. Options kısmından partion style’ı GPT yapmayı unutmayın.

Ardından USB’e ventoy kurun. İstediğiniz ISO. dosyasını USB’e atın ve bilgisayarı USB’den başlatın. Menüden ISO. dosyasını seçip kuruluma başlayın.

Umarım bir çözüm olur.
Dediklerinizi aynen yaptım fakat olmadı. Terminal'den yaptım ve Windows 10 USB belleğe yazdırabildim. Ama gerisi gelmedi. Hep attığım formatı atamıyorum.

Dediklerinizi aynen yaptım fakat olmadı. Terminal'den yaptım ve Windows 10 USB belleğe yazdırabildim. Ama gerisi gelmedi. Hep attığım formatı atamıyorum.

Hocam siz Linux'tan Windows'a geçmek mi istiyorsunuz tam anlamadım.
Eğer öyleyse:

Ventoy'un sitesine girin hocam, sonra Linux. Tar. Gz ile biten dosyayı indirin. Ardından dosyayı açıp Ventoy2disk. Sh dosyasını açın ve sonra Ventoy açılacaktır. Options kısmından partion Style'ı GPT yapmayı unutmayın.

Ardından USB'e Ventoy kurun. İstediğiniz ISO. Dosyasını USB'e atın ve bilgisayarı USB'den başlatın. Menüden ISO. Dosyasını seçip kuruluma başlayın.

Umarım bir çözüm olur.

Hocam GPT demişsiniz arkadaş Windows 10 32 Bit kuruyor büyük ihtimalle GPT değil MBR sistemi yani MBR seçmesi gerekiyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı