Çözüm RX 470 kartın 90 dereceye çıkması

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

furkannnn00

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba,
Son zamanlarda yaşanan ekran kartı ısı sorunları çok fazla var bende buna bir çözüm buldum ve size göstermek istedim.
Ekran kartım - ASUS RX 470 mining Edition.
Bende sizin gibi oyun oynarken ekran kartımın ısısı 90 dereceyi görüyordu ve ekran oyunun ortasında "sinyal yok" hatası veriyordu.
Çok fazla video izledim çok araştırdım ve voltaj ayarları yap diyen falan oldu onları denedim pek bir faydası dokunmadı açıkçası.
En son ekran kartı değişikliğine gitmek istedim lakin bütçem yoktu bende kafama taktım bu sorunu çözeceğim diye.
Ve en sonunda sorunun WattMan olduğunu anladım sizde söyledikleri uygularsanız çözebilirsiniz.

1- Öncelikle AMD ayarları açıyoruz.
2- Performansa tıklıyoruz.
3- Ayarlanıyora tıklıyoruz.
4- Manuel ayarlama ya da özel kısmına tıklıyoruz ve size vereceğim ayarı yapın.
5- GPU ayarlarına tıklıyoruz.
6- Gelişmiş seçeneklerden voltaj kısmına giriyoruz.
7- İlk beşini 1050 yapın ( 10'ar 10'ar düşürerek yapmayı da deneyebilirsiniz ve kesinlikle ilk 2sine elleşmeyin )
8- Daha sonra gelişmiş Kontrol'ü kapatın.
9- Maksimum frekansı -10 ile -2 arasında bir sayıya götürün (ben -8 yaptım) (bilgilendirme FPS kaybı olmaz olsa da 2-3 FPS olur)
10- Güç limitini artırabilirsiniz.
Not: 9. madde en önemlisi onu yapın ve sonucu göreceksiniz.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-06-23 121231.png
    Ekran görüntüsü 2023-06-23 121231.png
    80,6 KB · Görüntüleme: 35
  • Ekran görüntüsü 2023-06-23 121847.png
    Ekran görüntüsü 2023-06-23 121847.png
    39,1 KB · Görüntüleme: 34
Öncelikle herkese merhaba,
Son zamanlarda yaşanan ekran kartı ısı sorunları çok fazla var bende buna bir çözüm buldum ve size göstermek istedim.
Ekran kartım - ASUS RX 470 mining Edition.
Bende sizin gibi oyun oynarken ekran kartımın ısısı 90 dereceyi görüyordu ve ekran oyunun ortasında "sinyal yok" hatası veriyordu.
Çok fazla video izledim çok araştırdım ve voltaj ayarları yap diyen falan oldu onları denedim pek bir faydası dokunmadı açıkçası.
En son ekran kartı değişikliğine gitmek istedim lakin bütçem yoktu bende kafama taktım bu sorunu çözeceğim diye.
Ve en sonunda sorunun WattMan olduğunu anladım sizde söyledikleri uygularsanız çözebilirsiniz.

1- öncelikle AMD ayarları açıyoruz.
2- performansa tıklıyoruz.
3- ayarlanıyora tıklıyoruz.
4- manuel ayarlama ya da özel kısmına tıklıyoruz ve size vereceğim ayarı yapın.
5- GPU ayarlarına tıklıyoruz.
6- gelişmiş seçeneklerden voltaj kısmına giriyoruz.
7- ilk beşini 1050 yapın ( 10'ar 10'ar düşürerek yapmayı da deneyebilirsiniz ve kesinlikle ilk 2sine elleşmeyin )
8- daha sonra gelişmiş Kontrol'ü kapatın.
9- maksimum frekansı -10 ile -2 arasında bir sayıya götürün (ben -8 yaptım) (bilgilendirme FPS kaybı olmaz olsa da 2-3 FPS olur)
10- güç limitini artırabilirsiniz.
Not: 9. madde en önemlisi onu yapın ve sonucu göreceksiniz.

Elinize sağlık.

Geri
Yukarı