RX 580 PC'ye 8000TL iyi mi?

Aşağıdaki özelliklere sahip sistemi 8000 Türk lirasına satma kararı aldım ve alıcı bulduk anlaştık, sizce az mı belirledim? Yoksa uygun mu? İkinci el piyasasını bilen cevaplarsa sevinirim. Sıfır fiyatlarına bakılıp yorumlanmasın, ikinci el piyasası çok farklı. Yardımcı olana şimdiden çok teşekkürler.

kasa:

MSI RX 580 Armor OC 8 GB (garantisiz), AMD Ryzen 5 1600 (garantisiz), Corsair 8 GB 3000MHz RAM (garantisiz), Gigabyte B450M S2H 2.5yıl (garantili)
Thermaltake V200 tg 3x120mm kasa.

Hard disk veya SSD yok.

monitor:

AOC 1ms 75Hz 24.5inc IPS 1920x1080 FreeSync monitor.

Vazgeçebilirim.

Tavsiyem şu zamanda daha orta segment ve geleceğe yönelik bir bilgisayar alman olur.

Benim söylediğim 7 bin TL tüm sistem için fena değil tabii pazarlık payını da düşünürsen 6 ya kadar inebilirsin ama daha aşağı inmene gerek yok. Bazı fazla diyenler var kendilerini müşteri yerine koyuyorak böyle söylüyorlar. Onlara fazla kulak asma. Bir mal satarken müşteri her zaman ucuza almak ister satıcı da pahalıya satmak ister. Aradaki denge önemlidir ve bu da ya rekabete göre ya da pazarlığa göre oluşur. Ticaretin doğası böyledir.

Fiyat serbest piyasada yerini bulur. Gün gelir o sistem 20 bin de olur 2 bin de.

Yeni konular

Geri
Yukarı