RX 580 Sapphire Pulse 4 GB normal hız değeri nedir?

TheBoss94

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi geceler. Arkadaşım ile ikinci el 2 adet RX 580 4 GB ekran kartı aldık. Aynı satıcıdan aldık. Modelleri dahi aynı Sapphire Pulse RX 580 4 GB. Arkadaşımın ekran kartında hiçbir sıkıntı yok. Ben oyun oynamayı denediğimde gri ekran verip bilgisayar reset atıyor. Reset atmazsa bile masaüstüne atıp AMD hata rapor oluşturucuya yönlendiriyor. En sonunda benim kullandığım ekran kartında overclock olabileceğini düşünüp MSI Afterburner ile hızlarına bakmak istedim ve çok net farklılıklar var. Fotoğrafları aşağıya bırakıyorum normal hızına nasıl çevirebilirim? Her şeyi ile aynı olan iki kartta böyle bir fark olması normal değil. Arkadaşımın değerlerine çekmek istediğimde Memory clock hızını en fazla 1870'e indirebiliyorum. Core clock hızı onda 1366 iken bende 1150.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    736 KB · Görüntüleme: 40
  • WhatsApp Image 2021-03-10 at 03.30.33.jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-10 at 03.30.33.jpeg
    88,6 KB · Görüntüleme: 41
Kartla mining yapılmış, saat hızı ayarları bunu gösteriyor çünkü yalnızca "bilgi işlem" modunda bu saat hızlarına ayarlanıyor. Dual bios özelliği varsa ordan diğer biosa geçiş yapıp tekrar dene.

Kartla mining yapılmış, saat hızı ayarları bunu gösteriyor çünkü yalnızca "bilgi işlem" modunda bu saat hızlarına ayarlanıyor. Dual bios özelliği varsa ordan diğer biosa geçiş yapıp tekrar dene.
Dual bios özelliğinden kastınız nedir biraz daha açık şekilde anlatır mısınız? Çünkü ekran kartı bioslarından anlamıyorum

Dual bios özelliğinden kastınız nedir biraz daha açık şekilde anlatır mısınız? Çünkü ekran kartı bioslarından anlamıyorum
Pulse ve Nitro+ modellerinde Dual Bios switchi var. Kartın yan veya üst kısmında küçük bir switch var, onu diğer yöne aldığında BIOS'un da değişmesi gerek.

Görseldeki sadece bir örnek, yan iç kısımda da olabilir.

Dosya Ekleri

• 5oOQk3B.jpg
    5oOQk3B.jpg
    148,5 KB · Görüntüleme: 41
Pulse ve Nitro+ modellerinde Dual BIOS Switch'i var. Kartın yan veya üst kısmında küçük bir Switch var, onu diğer yöne aldığında BIOS'un da değişmesi gerek.

Görseldeki sadece bir örnek, yan iç kısımda da olabilir.

TechPowerUp sitesinden orijinal BIOS'u bulup güncelledim. Şu an değerler arkadaşım ile aynı değerlere döndü. Dediğinizi yapmama gerek var mı? Eğer varsa Switch'i arayıp onu da yapacağım.

TechPowerUp sitesinden orijinal BIOS'u bulup güncelledim. Şu an değerler arkadaşım ile aynı değerlere döndü. Dediğinizi yapmama gerek var mı? Eğer varsa Switch'i arayıp onu da yapacağım.
Mining için olan BIOS'u değiştirmişsiniz, bu durumda dediğimi yapmanıza gerek yok.

Geri
Yukarı