RX 580 sistemde Mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

LaSSaa

Picopat
Daha fazla  
RAM
T-Force Vulcan 8gb 3000Mhz (x2)
SSD veya HDD modeli
Adata Su630
Ekran kartı
RX 580
Anakart
ASRock AB350 PRO4
İşlemci
Ryzen 5 3500x
Merhaba iyi sosyaller. Bu konuyu arkadaşım için açıyorum. Kendisi forum vs. işlere biraz uzak. Kendisi bir süredir farklı farklı mavi ekran hataları alıyor. Format atmasına rağmen bu sorun devam ediyor. Benim de aklıma burada konu açmak geldi, belki yardımcı olabilirsiniz diye. Minidump dosyalarını aşağıya bırakıyorum.

minidump.rar

@KojiroHyuga04 hocam boşta olduğum zaman el atar mısın ?

Ekleme yapayım. 2 RAM birden taktığı zaman hiç çalışmıyor, tek tek taktığında ise ya hiç açılmıyor ya da mavi ekran alıyor. İlginç bir şekilde arkadan herhangi bir oyun açık bırakınca ise genelde bir şey olmuyor.

@claus hocam boş bir vaktinizde siz de bakabilir misiniz acaba ?

Son düzenleme:
Ekran kartını DDU ile sil ve güncel sürücüyü yükle. Bellek testi yap. BIOS'ta RAM değeri oto olsun. Harici bir ses kartı veya harici bir aygıt var mı?
BIOS kesinlikle Update etmen gerek. Update et ve sonra optimize defaults save yap.

Hocam sordum yok dedi. Şu an DDU ile sildirmeye uğraşıyorum da çöküyor durmadan.

Şöyle ki bilgisayar açılıyor, 10-15 saniye sonra mavi ekran. Olmuyorsa güvenli mod için yeniden başlatıyor yine mavi ekran, oturdukları yerde zaten doğru düzgün bilgisayarcı yok. Öyle sıkıntılı bir durum hocam. 5-6 defa denettirdim güvenli modda başlatmayı, hep çöküyor bilgisayar. Ben de şimdi ne yalan söyleyeyim sizin kadar bilmiyorum bu işleri, bayağı kurcaladığım oldu, BIOS patlattığım da oldu :D
Şu anlık tek RAM takıyor arkadaş, arkada Minecraft açıp bırakıyor ve ilginçtir ki crash yemiyor.

Dediklerimin hepsini yaptınız mı peki? Memtest86 ile bellek testi de yap.
İşte hocam mavi ekran alıp durmasa yaptırıcam çocuğa (ddu yu açınca veya yeniden başlatınca mavi ekran kaçınılmaz)Uzaktan da bir yere kadar . Bu gün olmasa da dediklerinizi başka bir zaman yaptırırım herhalde. Yardımlarınız için teşekürler.

Geri
Yukarı