RX 6600 XT kullanımı %60-70'in üstüne çıkmıyor

Jetstreams 1

Decapat
Daha fazla  
Yeni RX 6600 aldım ama bir problemim var. Ayarlarım ne olursa olsun GPU kullanımım sürekli %60-70'lerde dolaşıyor. ULPS kapattım yine aynı. Az kullandığı için FPS düşmesi da yiyorum.
Sistemim:
ASUS Prime H510M-K
i3-10105F
RX 6600 XT.
Corsair Vengeance 2x8 2666MHz RAM.

Darboğaz yiyor olabilirsiniz ve o anakart 3200 MHz destekliyor diye biliyorum RAM frekansınızı arttırmayı deneyebilirsiniz.

Oyununuz da önemli tabii.

İşlemciniz ekran kartınıza göre biraz güçsüz kalıyor. Üstüne bir de işlemciye yük bindiren bir uygulama kullanıyorsanız bu kullanımlar normal. Grafik ayarlarını yükseltmeniz az da olsa darboğazı azaltabilir.

Darboğaz yiyor olabilirsiniz ve o anakart 3200 MHz destekliyor diye biliyorum RAM frekansınızı arttırmayı deneyebilirsiniz.

Oyununuz da önemli tabii.
Ya hocam forumda bir çok kişi Intel işlemcilerde ram MHz i sınırı olduğunu bilmiyor anakart isterse 5000 alsın yinede maks 2660 destekliyor bu işlemci biostan xmp açması yeterli

Hangi oyunda yasıyorsun bu problemi?

ETS 2, ATS, Apex Legends, Squad yani çoğu oyunda aynı durumu yaşıyorum.

RX 6600 bile 1080P'de darboğaz yapabiliyorken RX 6600 XT takmışsınız. Bu bir darboğazdır. Çözünürlüğü yükseltmeyi deneyin.

RX 6600 ekran kartım sanırım yanlış yazdım başlığa ya da moderatör değiştirdi.

İşlemciniz ekran kartınıza göre biraz güçsüz kalıyor. Üstüne bir de işlemciye yük bindiren bir uygulama kullanıyorsanız bu kullanımlar normal. Grafik ayarlarını yükseltmeniz az da olsa darboğazı azaltabilir.

Evet işlemcim biraz güçsüz kalıyor ama ETS 2 ve ATS'de en son MSAA ve %400 açmama rağmen aynı problem var.

Geri
Yukarı