Ryzen 5 1600 ile GTX 1660 Ti darboğaz olur mu?

Prime95 ile test edin bir yandanda sıcaklık değerlerini gözlemleyin.
Prime95 ile test edin bir yandanda sıcaklık değerlerini gözlemleyin.
387358

10 dakka test ettim 87 derece gördü en son. Suan 3.7 ye overclocklu nasil sizce bu deger?

87 dereceyi prime95 ile gordu yuk altinda iken. Oyun oynarken 58 gecmiyor ama yinemi sikinti olur ?
Siz overclock yaparken oyunları referans alamazsınız. Ciddi anlamda işlemciyi yoran pek bi oyun yok. Overclock testleri her yeni değer verildikten sonra böyle 5 dklık testlere sokulur. Oradaki sıcaklik değerine göre verilen değerler arttırılıp-azaltılır. Pek vakıf değilseniz bu konuya yapmanızı önermem. Pirince giderken eldeki bulgurdan olmayın.

Siz overclock yaparken oyunları referans alamazsınız. Ciddi anlamda işlemciyi yoran pek bi oyun yok. Overclock testleri her yeni değer verildikten sonra böyle 5 dklık testlere sokulur. Oradaki sıcaklik değerine göre verilen değerler arttırılıp-azaltılır. Pek vakıf değilseniz bu konuya yapmanızı önermem. Pirince giderken eldeki bulgurdan olmayın.
Overclocksuz 82 dereceyi gördü işlemci oyunlarda 53 dereceyi geçmiyor o zaman benim islemcinin stok fanimi yetersiz yani ama bana sacma geldi tam yukteki degerleri bas almak cunku tam yukte calistirmiyorum ben hic islemciyi

Overclocksuz 82 dereceyi gördü işlemci oyunlarda 53 dereceyi geçmiyor o zaman benim islemcinin stok fanimi yetersiz yani ama bana sacma geldi tam yukteki degerleri bas almak cunku tam yukte calistirmiyorum ben hic islemciyi
bence yeni bir konu açın bilen birileri size yardımcı olsun, overclock işlemlerine tam anlamıyla vakıf değilim. Aşağıdaki konuya bakın, iyi günler.
AMD Ryzen Voltaj Düşürme Rehberi

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı