Ryzen 5 3500X tabanlı bir sistem ne kadar süre gider?

eRgeo

Hectopat
Arkadaşlar bir sistem aldım;
AMD Ryzen 5 3500X.
Gigabyte RTX 2060.
Gigabyte B450M H.
2 X G.Skill 8 GB Ripjaws v kırmızı 3000MHz.
Bu sistemin ömrü ne kadar sizce?

Hocam ben 4 - 5 yıl gider diye düşünüyorum.

Kardeşime 3500x li benzer bis sistem aldık. Kanaatimce bi 1.5 2 yıl sorun olmadan devam edecek ancak daha sonrası pek umutlu değil gibi.. Yeni çıkan ryzen 3 3300x giriş seviyesi işlemci olmasına rağmen 3500x ve 3600'den yeri geldiği zaman performanslı gözüküyor testlerde. Ama 3500x'in 6/6 yapısı bulunuyor ve bu 6 gerçek çekirdek güzel ve güçlü performans veriyor.

Kardeşime 3500x li benzer bis sistem aldık. Kanaatimce bi 1.5 2 yıl sorun olmadan devam edecek ancak daha sonrası pek umutlu değil gibi.. Yeni çıkan ryzen 3 3300x giriş seviyesi işlemci olmasına rağmen 3500x ve 3600'den yeri geldiği zaman performanslı gözüküyor testlerde. Ama 3500x'in 6/6 yapısı bulunuyor ve bu 6 gerçek çekirdek güzel ve güçlü performans veriyor.
Bu arada ben sadece işlemciden bahsettim. Diğer parçalar uzun süre devam edecektir.

Güzel bir kullanımla abartısız 7-8 yıl rahat götürür. Kendime ait 3 bilgisayar var ve birisi en az 10 yıllık, Diğeri de 6. Zamanında kaliteli bileşenlerle kurduğum için hala takır takır. Senin de yazdığın bileşenler sağlam. Hayırlı olsun sistemin. Güle güle kullan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı