Ryzen 5 5600 sistemde oyunlar anlık donuyor

furkrev

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 2 ay önce İncehesap'tan hazır sistem aldım. Kasa hazır kurulumlu geldi sadece ekran kartını ayrı gönderdiler onu da bilgisayarcıya taktırdım. İlk 1 ay içerisinde oyunlarda herhangi bir sıkıntı yaşamadım fakat son 2-3 haftadır Valorant'ta ani gelen yeteneklerde veya birden fazla gelen yeteneklerde bilgisayarım ani drop yiyor. LoL'de de tam ekranda oynarken sürekli donuyordu Alt+Tab atıp oyuna dönünce düzeliyordu ama bu sorunu şimdilik görüntü ayarlarından pencereli ekrana geçerek çözdüm. Sizce bu sıkıntıların sebebi ne olabilir? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Sistemimi aşağıda belirttim.

İşlemci.
1 X AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz 6 çekirdek 35MB önbellek soket AM4 işlemci.

Anakart.
1 X MSI B450M Pro-VDH Max AMD B450 soket AM4 DDR4 3866(OC)MHz m-ATX Gaming (oyuncu) anakart.

Ekran kartı.
1 X MSI Radeon RX 6750 XT Mech 2X 12g OC 12 GB GDDR6 192bit DX12 Gaming (oyuncu) ekran kartı.

RAM.
2 X Apacer Panther Black-Gold 8 GB (1x8GB) 3200MHz CL16 DDR4 Gaming RAM (AH4U08G32C28Y7GAA-1)

SSD.
1 X Kioxia Exceria Plus G2 lRD20Z500gg8 500GB 3400/3200MB/sn NVMe PCI-e M.2 SSD hard disk.

Kasa.
1 X antec AX20 ATX mid Tower siyah Gaming kasa.

PSU.
1 X Frisby FR-PS6580p 650W 80 Plus 12cm fan Power Supply.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 16 GB RAM'in şu an yetmeyeceğini düşünmüyorum. Oyun içi sıcaklıklar ve kullanımlar ne durumda?

İlk zamanlarda oyunlarda 50 derece civarındaydı. Şimdilerde ise 60 civarı dolaşıyor. Bir ara pummel partide 80 dereceye kadar çıktı format attım bir daha da girmedim oyuna. Kullanım olarak da pek dikkat etmedim.

Kusura bakmayın hocam rami tek 8gb olarak anlamışım.

Hocam sıkıntı termal macunda olmalı. Yenilerseniz sorun çözülür gibi.
1 hafta önce bilgisayarcıya götürdüm ve bana dediği şey termal macunluk bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum dedi. Fabrika çıkışlı olduğu için termal macunda sorun yoktur dedi. 6 ayda bir değiştirmeni öneririm demişti.

İlk zamanlarda oyunlarda 50 derece civarındaydı. Şimdilerde ise 60 civarı dolaşıyor. Bir ara pummel partide 80 dereceye kadar çıktı format attım bir daha da girmedim oyuna. Kullanım olarak da pek dikkat etmedim.

1 hafta önce bilgisayarcıya götürdüm ve bana dediği şey termal macunluk bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum dedi. Fabrika çıkışlı olduğu için termal macunda sorun yoktur dedi. 6 ayda bir değiştirmeni öneririm demişti.

Şu anki sıcaklığınız ne durumda? Fabrika çıkışlı macunlar iyi değildir.

Genelde Valorant oynuyorum şu an onda oluyor diğer oyunlara 2 haftadır falan girmiyorum. Ama bir ara pummel partyde ekran kartım 80 dereceye kadar çıktı ve ardından format attım bir daha da oynamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı