30-33 bin TL PC toplama

Anakart ve SSD pek iyi değil. O sistemde 7800x3d seçilirse toplamadan pahalıya gelir kalan parçaları adam akıllı yapmak istenirse.
PSU kısmını @pawEn halleder.
Ne kadar tutuyor bu?

Bu şekilde hocam.
Gereksiz pahalı olmuş. 4060 çok düşük bu bütçede 7800x3d olsa da olmasada.

PSU kısmını @pawEn halleder.
RAM ve kasa fiyatı eklemeden 38k'yı falan buluyor gibi hocam. Soğutucu da ekleyince 44k civarına geliyor bütçe nedir bilmiyorum ama 40k ise muhtemelen çıkamaz bu bütçeye PSU da yok bir de 44k içinde.

Anakart ve SSD pek iyi değil. O sistemde 7800x3D seçilirse toplamadan pahalıya gelir kalan parçaları adamakıllı yapmak istenirse.

Ne kadar tutuyor bu?

Gereksiz pahalı olmuş. 4060 çok düşük bu bütçede 7800x3D olsa da olmasa da.

Hazır sistemlerin uygun olma sebebi zaten bazı parçaların çok kötü olması, tam özelleştirme yaptığınızda toplama rakamını geçiyor, bu hep böyle.

Anakart ve SSD pek iyi değil. O sistemde 7800x3d seçilirse toplamadan pahalıya gelir kalan parçaları adam akıllı yapmak istenirse.

Ne kadar tutuyor bu?

Gereksiz pahalı olmuş. 4060 çok düşük bu bütçede 7800x3d olsa da olmasada.
Hocam biz bu konuda öneri yapmıştık, soğutucu için yeni konu açın demiştim.
Rtx 4070 ve R5 7500F'li ve Rtx 4060 Ti'lı sistem önerilerinde bulundum.
Konu sahibi @muslim611 hocam Rx 7600 ve R5 7600'lü sistem önerisinde de bulundu fakat oyun ikinci planda olacakmış. Sistemi genel kullanma amacı, iş programlarını kullanmak olacakmış.
Bu yüzden bizde 7800X3D'li sistem önerisinde bulunduk.
Eğer yanlış bir öneride bulunuduysam herkesten çok özür dilerim kusuruma bakmayın 😥
Toplama yapınca daha pahalıya geliyor.
Bu şekilde hazır sistem almak daha uygun fiyatlı oldu.

Sistemin şu anki fiyatı 37.500₺
Toplamaya geçince 40.000₺'yi çok rahat geçiyordu.

@Marix @pawEn @SF24
Daha uygun fiyatlısı bulamadık hocalarım. Parçalarda çok kötü değil bence. Siz daha iyi bilirsiniz tabii ama bu şekilde asla alınmazmı yani o kadar mı kötü?

Dosya Ekleri

• IMG_20240512_133908.jpg
    IMG_20240512_133908.jpg
    83 KB · Görüntüleme: 14
@UnFrGvnG hocam çok yardımcı oldu, isteklerim doğrultusunda en uygun size attığı sistemi almaya kara vermiştik aslında ancak pahalı oldu demişsiniz. Bütçemiz 40k yı kesinlikle aşmayacak şekilde bir sistem kurmak. Ekran kartına önem vermiyorum fazla çünkü oyun oynayan biri değilim fazla. goat v4 ü için sıraya girdim bekledim ama ne yazık ki alamadım. bu fiyat bandında sistem olarak siz ne önerirsizniz @pawEn hocam.

Hocam neden illa gaming.gen? Bazı parçalar kalitesiz olmuş. @Loyalty571
Bütçeniz nedir 7800x3d olacak dimi sistemde?
Phantom Spirit 120 SE ARGB alabilirsiniz ama RAM, SSD değişmeli gibi. Benzer fiyata daha iyileri var.

İşlemciye ağırlık vermiş onu da mı farketmedin hocam.
belirlediğimiz parçalar, mevcut siteler içerisinde en uygun gamin.gen.tr den temin edildiği için orayı seçmiştim. Yoksa illa oradan almayı düşnmüyorum.

@UnFrGvnG hocam çok yardımcı oldu, isteklerim doğrultusunda en uygun size attığı sistemi almaya kara vermiştik aslında ancak pahalı oldu demişsiniz. Bütçemiz 40k yı kesinlikle aşmayacak şekilde bir sistem kurmak. Ekran kartına önem vermiyorum fazla çünkü oyun oynayan biri değilim fazla. goat v4 ü için sıraya girdim bekledim ama ne yazık ki alamadım. bu fiyat bandında sistem olarak siz ne önerirsizniz @pawEn hocam.

belirlediğimiz parçalar, mevcut siteler içerisinde en uygun gamin.gen.tr den temin edildiği için orayı seçmiştim. Yoksa illa oradan almayı düşnmüyorum.
O zaman linklerini attığım şeylere bakın. 4060Ti yapın ekran kartını. RAM ve SSD'yi atmıştım zaten ama 500GB yetmeyebilir onun 1TB modeline bakın.

@Marix @pawEn @SF24
Daha uygun fiyatlısı bulamadık hocalarım. Parçalarda çok kötü değil bence. Siz daha iyi bilirsiniz tabii ama bu şekilde asla alınmaz mı yani o kadar mı kötü?

Soğtucuyla beraber o sistem 39.000TL.

Bu sistemde işlemciyi 7800x3D, anakartı ASUS B650 yaptığınızda 39.000TL oluyor, ekran kartı 7700XT.

Geri
Yukarı